bułgar policja

i

Autor: materiały Lubuska Policja Zatrzymany Bułgar.

Lubuskie: 37-latek podejrzany o handel ludźmi i zmuszanie do prostytycji zatrzymany!

2020-03-19 16:24

Obywatel Bułgarii spędzi trzy miesiące w areszcie. Poszkodowane są jego dwie rodaczki. Sprawa jest rozwojowa. Dzięki działaniom policjantów z Gorzowa udało się ująć napastnika i uwolnić kobietę.

37-latek na początku marca (7-8.03) na granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego zwabił pod pretekstem 30-letnią Bułgarkę i pozbawił ją wolności. Groził jej, bił a nawet obciął włosy. Chciał, by ponownie świadczyła usługi seksualne. Wcześniej "pracowała" dla niego od maja do listopada ubiegłego roku. W ten sposób 37-latek zarobił prawie 150 tys. zł.

Wraz z kolegami z Dolnego Śląska gorzowscy mundurowi dotarli do miejsca przetrzymywania ofiary, uwolnili ją, a oprawcę aresztowali. Jak ustalili śledczy Bułgar nakłaniał do prostytucji także 23-letnią rodaczkę, która pracowała dla niego od stycznia do marca tego roku. Swojemu oprawcy przekazała ponad 42 tysiące złotych.

37-latek usłyszał trzy zarzuty - związane są handlem ludźmi, stręczycielstwem oraz pozbawieniem wolności powiązanym z uszkodzeniem ciała.