policja - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

POLICJA

Lubuska policja podsumowała okres świąteczny na drogach. Czy było bezpiecznie?

2023-12-27 10:40

W trakcie długiego, świątecznego weekendu na lubuskich drogach nie odnotowano żadnych tragicznych zdarzeń. To zasługa zarówno czujności policjantów, którzy pilnowali bezpieczeństwa podróżnych, jak i odpowiedzialnego podejścia kierujących do prowadzenia pojazdów.

W ciągu dni od 22 do 26 grudnia miały miejsce 4 wypadki, w których 4 osoby odniosły obrażenia. Funkcjonariusze zatrzymali także 8 kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu.

Okres świąteczny to czas wzmożonego ruchu na lubuskich drogach. Ci, którzy decydowali się podróżować po trasach województwa, mogli liczyć na wsparcie policji drogowej oraz innych służb. Patrole były obecne zarówno na głównych arteriach, takich jak autostrada A2 i droga S3, jak i na drogach lokalnych, regionalnych, nawet tych o mniejszym natężeniu ruchu. Głównym celem funkcjonariuszy było udzielać pomocy podróżnym i eliminować tych kierowców, którzy lekceważyli przepisy.

Prezenty „pod choinkę” dla policjantów z Warmii i Mazur. Otrzymali nowe radiowozy [ZDJĘCIA]

Niestety, nie brakowało takich przypadków. W okresie od 22 do 26 grudnia lubuscy policjanci zatrzymali 8 osób, które wsiadły za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Dzięki efektywnej pracy mundurowych wszyscy ci kierowcy stracili uprawnienia do prowadzenia pojazdów i odpowiedzą przed sądem za niebezpieczne zachowanie.

Pomimo niestosownego zachowania kilku kierujących, większość pozostałych podchodziła do jazdy zgodnie z przepisami. Dzięki profesjonalizmowi policji nie doszło do tragicznych wypadków na drogach województwa lubuskiego. W ciągu 5 dni zanotowano jedynie 4 wypadki, w których 4 osoby odniosły obrażenia.

Driftował na targowisku jak na torze wyścigowym. Policja słono go ukarała