Policja sprawdza punkty z fajerwerkami

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

POLICJA

Lubuska policja kontroluje punkty ze sprzedażą fajerwerków. Na co zwracają szczególną uwagę?

2023-12-29 8:17

W okresie świąteczno-noworocznym wielu z nas decyduje się na zakup fajerwerków, by uczynić sylwestrową noc niezapomnianą. Policjanci województwa lubuskiego, razem ze strażakami i strażnikami miejskimi, pilnują punktów sprzedaży, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Mundurowi przypominają o ostrożności przy używaniu fajerwerków.

Podczas przygotowań do sylwestra, policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami kontrolują sprzedaż fajerwerków, zwracając uwagę na to, komu są sprzedawane. Przypominają też o konsekwencjach prawnych za udostępnianie ich nieletnim. Sprawdzają legalność fajerwerków, obecność instrukcji w polskim i unijnego certyfikatu.

Warunki przechowywania fajerwerków są również kontrolowane. Miejsca muszą być bezpieczne, z systemami wentylacyjnymi, gaśnicami i informacyjnymi tabliczkami.

Zaśmiecony Wrocław po Sylwestrze. Na skwerach porozrzucane opakowania po fajerwerkach i petardach [ZDJĘCIA]

Policjanci apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przy używaniu fajerwerków, przypominając, że mogą ich używać tylko pełnoletni. Odradzają używania po alkoholu, zaznaczając, że wymagają pełnej koncentracji. Materiały pirotechniczne powinny być używane na otwartej przestrzeni, z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych osób.

Niezależnie od sylwestrowej euforii, apelują o umiar w używaniu fajerwerków, by uniknąć konsekwencji prawnych związanych z zakłócaniem spokoju publicznego i naruszaniem przepisów bezpieczeństwa.

Przed używaniem fajerwerków warto się upewnić, że nie zagrażamy nikomu, aby nasza radość nie stała się niebezpieczeństwem. Wspólnie świętujmy Nowy Rok w atmosferze bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku!

Zabił sąsiada bo zwrócił mu uwagę, by nie strzelał petardami
Sonda
Czy strzelanie petardami i fajerwerkami powinno być całkowicie zabronione?