Gorzów policja

i

Autor: Materiały Prasowe KWP Gorzów. Policjanci mogą nas poprosić o zdjęcie maseczki czy chusty.

Lubuscy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają przepisów związanych z pandemią

2020-04-06 13:26

Kary mogą dostać osoby, które biegają po zamkniętych przecież parkach, spotykają się w większych grupach czy stoją za blisko siebie. Policjanci sprawdzają także okolice sklepów.

Jak nam powiedział Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji tylko w w Gorzowie w ostatnich dniach wystawiono kilkanaście mandatów za nieprzestrzeganie przepisów związanych z koronawirusem. Kara spotkała m.in. grupę, która w parku spotkała się na małą imprezę. 

W Świebodzinie 16 osób zorganizowało sobie w czasie weekendu... mecz siatkówki. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

Policjanci sprawdzają także jak zachowują się osoby objęte kwarantanną. W województwie jest ich już ponad cztery tysiące. Mundurowi odnotowali ponad 500 przypadków złamania warunków izolacji m.in. w Gorzowie zamiast siedzieć w domu dwóch panów myło samochód, w Międzyrzeczu mężczyzna wyskoczył na piwo.

Patrole policyjne sprawdzają także jak zachowujemy się na zakupach. Czy zachowujemy zalecaną odległość i stosujemy się do przepisów dotyczących dezynfekcji czy rękawiczek. Mundurowi baczną uwagę zwracają także na to czy godzina dla seniorów jest faktyczne... dla seniorów.

Przypomnijmy: z domu wychodzimy tylko do pracy, na zakupy lub na krótki spacer np. z psem. Osoby niepełnoletnie same nie mogą przebywać poza domem.