Gorzów: Zamek Lubniewice

i

Autor: BM Symbol Lubniewic ponownie przyciąga turystów.

Lubniewice: Zamek po 25 latach ponownie otwarty dla turystów

2020-07-31 8:10

Chcesz zwiedzić zamek w Lubniewicach? Musisz uzbroić się w cierpliwość. Terminy wycieczek rezerwowane są z tygodniowym wyprzedzeniem. Tak duże jest zainteresowanie turystów.

Zamek w Lubniewicach ponownie przyciąga turystów. Gmina czekała na to 25 lat. Zainteresowanie jest duże. Zobaczyć można reprezentacyjne sale. Planując odpoczynek nad lubniewickimi jeziorami warto pomyśleć o wycieczce do zamku. Jest ona możliwa dzięki temu, że burmistrz Lubniewic przekonał księcia Jana Lubomirskiego - Lanckorońskiego, właściciela obiektu, żeby udostępnił go turystom.

Gorzów: Zamek Lubniewice

i

Autor: Dariusz Dutkiewicz Zamek w Lubniewicach.

Chętni na początek muszą zadzwonić do urzędu miasta, żeby zarezerwować termin. Przy okazji trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ terminy zajęte są na tydzień do przodu. Zwiedzanie trwa godzinę. Do zamku wejść można od poniedziałku do piątku o godz. 11.00. W soboty wycieczki są dwie o 10.00 i 11.15. Grupy liczą do 16 osób, towarzyszy im przewodnik. Zainteresowanie cieszy burmistrza Radosława Sosnowskiego, który podkreśla, że zamek zawsze był symbolem Lubniewic.

Turyści odwiedzający zamek mogą wesprzeć jego renowację dobrowolnym datkiem. Do zrobienia jest bardzo dużo. Marzeniem właściciela i burmistrza jest wyremontowanie wieży zamkowej. Obiekt został otwarty 11 lipca. Zamek powstał w 1909 roku. Był w nim kręcony horror oraz przebój kinowy "Sztuka kochania".

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?