Liroy i Peja

i

Autor: Kurnikowski/AKPA ; Piętka Mieszko/AKPA

IMPREZY

Liroy i Peja rozbujają Wartownię! Kolejny imprezowy weekend w Gorzowie

2024-07-05 10:20

To będzie prawdziwa petarda! Już dzisiaj, czyli w piątek (05.07) na scenie Wartowni w Gorzowie pojawią się prawdziwe polskiej sceny hip-hopowej. Liroy i Peja to artyści, których nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi rapu. W sobotę (06.07) natomiast zmiana klimatu i po raz pierwszy w mieście pojawi się TECHNOBUS. Sprawdź weekendowe wydarzenia na Wartowni.

Wartownia ruszyła z przytupem i tak jak w latach ubiegłych tak i teraz przyciąga rzesze gorzowian spragnionych dobrej zabawy. Nie zwalniajcie tempa i szykujcie się na kolejny, koncertowy weekend. Zwłaszcza że będą prawdziwe gwiazdy, których kawałki zna chyba każdy. Oprócz tego, jak zawsze, będą też zajęcia sportowe i ciekawe warsztaty dla małych i dużych.

Wartownia w piątek 05.07.2024. Liroy, Peja i Szpula Disco

W piątek szykuje się masa atrakcji dla fanów rapu. Wszystko dlatego, że na scenie Wartowni pojawią się prawdziwe legendy i prekursorzy hip hopy w Polsce - Liroy i Peja.

Po raz pierwszy na scenie Wartowni zagra dla Was legenda polskiego rapu – LIROY! Wielu z nas do teraz śpiewa niezapomniane wersy Scoobiedoo ya, Scyzoryka, Skaczcie do góry. 5 lipca będziemy mieli okazję zarapować wszyscy! Właśnie tego dnia na żywo będziemy mogli usłyszeć ponadczasowe utwory, które zapoczątkowały w naszym kraju rap! - informują organizatorzy.

Natomiast Peja, a właściwie Ryszard Andrzejewski, to polski raper znany m.in. z takich kawałków jak "Głucha Noc" (który do tej pory grany jest w wielu rozgłośniach radiowych), "Pietnastak" czy "Szoła życia".

Liroy i Peja wystąpią na scenie głównej na Wartowni. Natomiast w namiocie prawdziwa gratka dla fanów disco - Szpula Disco to impreza z największymi hitami dyskotekowymi z lat 90. i 2000. Będą kolorowe lasery i świecące neony, bańki mydlane, a nawet Vintage wizualizacje z oldschoolowych telewizorów.

Bramy Wartowni zostaną otwarte o godzinie 19:00. Wstęp i udział w koncertach jest bezpłatny.

Wartownia w sobotę 06.07.2024. Michał Koterski i Cosmic Gate w Gorzowie

W sobotę również nie zabraknie ciekawych wydarzeń na Wartowni. Najpierw, o godzinie 15:00 na błoniach nadwarciańskich (bo właśnie tam zlokalizowana jest Wartownia) odbędzie się pokaz graffiti. Na miejscu pojawi się wielu utalentowanych artystów, którzy zademonstrują swoje umiejętności i podzielą się swoją pasją.

Później, o godzinie 18:30 na Wartowni wyjątkowe spotkanie z Michałem Koterskim, znanym polskim aktorem i prezenterem telewizyjnym.

Spotkanie będzie okazją do poznania książki Michała Koterskiego i Beaty Nowickiej pt. "To już moje ostatnie życie". To niezwykle szczera rozmowa o życiu, uzależnieniach, wychowaniu w rodzinie obarczonej od pokoleń nałogami, o sławie i jej mrocznych stronach, ale również o miłości, łasce, Bogu i życiu "na trzeźwo" - informują organizatorzy.

Natomiast o 19:00 rozpoczną się koncerty. Na scenie głównej pojawi się Cosmic Gate, czyli niemiecki zespół trance – progressive trance, który tworzą dwaj muzycy: Claus Terhoeven i Stefan Bossems. W 2018 roku Nic i Bossi zostali nominowani do nagrody Grammy w kategorii Best Remixed Recording za remiks utworu Gabriel & Dresden feat. Sub Teal "Only Road" wydany przez wytwórnię Anjunabeats. Byli pierwszymi w historii artystami trance, którzy zostali nominowani w tej kategorii.

Wartownia w niedzielę 07.07.2024

W niedzielę można już trochę odpocząć i zregenerować się po gorących koncertach. Świetną okazją ku temu będzie joga nad Wartą. Jak w każdą wakacyjną niedzielę, na błoniach tuż obok Wartowni odbędą się zajęcia jogi w plenerze prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów ze studia jogi Namate.

W zajęciach może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i umiejętności. Mile widziane są rodziny z dziećmi. Wystarczy tylko wziąć swoją matę lub koc i wygodny strój. Joga rozpocznie się o 10:00 i potrwa do 11:00.

Po zajęciach warto jednak jeszcze trochę zostać, bo o 11:30 rozpocznie się relaksacyjny koncert mis i gongów.

Zapraszamy Was na relaksacyjny seans przy dźwiękach mis i gongów w plenerze. Będzie to wspaniała okazja, aby się nieco wyluzować i dać ciału szansę na pełne odprężenie — zachęcają organizatorzy.

Seans muzykoterapii potrwa około 60 minut i oprócz terapeutycznych mis dźwiękowych, gongów, dzwonków i shruti box`ów będzie można również usłyszeć szamański bęben i ukulele.

To nie koniec, bo w międzyczasie, o godzinie 12:00 rozpoczną się warsztaty artystyczne z Pracownią Dzikiej Wyobraźni skierowane do dzieci. Pod okiem animatorów będą tworzyć, konstruować, malować, brudzić się i doświadczać sztuki – czyli robić wszystko to, czego najmłodsi potrzebują do prawidłowego rozwoju. Organizatorzy apelują o punktualność, bo dla spóźnialskich może zabraknąć materiałów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia na Wartowni jest darmowy.

Pseudonimy polskich gwiazd. Czy wiesz kto się kryje pod ksywką? Dopasuj pseudonim do nazwiska

Pytanie 1 z 10
Doda to ...
Doda na Aquaria Tour
Wrzesiński i PEJA trzymają sztamę: Łączy nas WIĘŹ