Leo Messi

i

Autor: Wikipedia Commons

PIŁKA NOŻNA

Leo Messi wkrótce zmieni klub?! Piłkarz miał otwarcie mówić o przeprowadzce

2023-10-05 14:13

Lionel Messi nie zamierza kończyć swojej przygody z profesjonalnym futbolem w Stanach Zjednoczonych ani przedłużać kontraktu z Interem Miami. Zgodnie z informacjami z "El Nacional", argentyński mistrz już podjął decyzję co do kolejnego etapu swojej kariery. Co dalej?

Po zakończeniu obecnej umowy w 2025 roku, kapitan "Albicelestes" wróci do ojczyzny i dołączy do drużyny Newell's Old Boys Rosario. Jednak przed tym wydarzeniem planuje złożyć wizytę na Camp Nou.

W lecie tego roku Lionel Messi przeniósł się z Europy do Stanów Zjednoczonych, podpisując dwuletni kontrakt z Interem Miami. Zdążył już zdobyć z tym zespołem Puchar Ligi. Amerykanie, zachwyceni obecnością argentyńskiego gwiazdora, liczyli na dłuższą współpracę, ale Messi nie przedłuży umowy i opuści Major League Soccer w wieku 38 lat.

Według "El Nacional", kapitan mistrzów świata zdecydował się na powrót do ojczyzny po zakończeniu kontraktu z Interem w grudniu 2025 roku. Ponownie założy koszulkę Newell's Old Boys Rosario, jedynego argentyńskiego klubu, w którym Messi grał w latach 1995-2000, zanim przeniósł się do Barcelony, gdzie osiągnął szczyt kariery.

Jak żyje Leo Messi w Miami? Zobaczcie galerię zdjęć!

Zanim Messi powróci do Ameryki Południowej, planuje uroczyste pożegnanie z kibicami Barcelony. Według planów ma to nastąpić podczas meczu FC Barcelona - Inter Miami. Jorge Mas, właściciel klubu z Florydy, zobowiązał się do zorganizowania godnego pożegnania z fanami Barcelony. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to spotkanie się odbędzie. Może to być inauguracja nowego Camp Nou jesienią przyszłego roku lub starcie o Puchar Gampera latem 2024 roku.

Kazimierz Węgrzyn przed Polska-Argentyna "Messi drepcze po boisku"
Sonda
Czy śledzisz karierę Leo Messiego?