Ulewa

i

Autor: fot. Canva/Mac99

POGODA

Lawiny błotne i ulewy w Salwadorze. Nie żyje 11 osób, w tym dwoje dzieci. Kraj walczy z klęską

2024-06-18 8:37

W Salwadorze od soboty (15.06) padają ulewne deszcze, które przynoszą śmiertelne żniwo. Do tej pory zginęło już 11 osób, w tym dwoje dzieci – ogłosiły w poniedziałek władze tego środkowoamerykańskiego kraju. Około 900 osób ewakuowanych z domów wciąż przebywa w tymczasowych schronieniach.

Lawiny błotne i wypadki w Salwadorze. Może być jeszcze gorzej

Przyczyną śmierci ludzi były lawiny błotne i wypadki spowodowane przez drzewa upadające na drogi – wyjaśnił na konferencji prasowej dyrektor rządowej agencji ds. kataklizmów Luis Amaya.

Minister spraw wewnętrznych Juan Carlos Bidegain potwierdził, że wśród ofiar śmiertelnych było dwoje dzieci – przekazała stacja CNN.

W sąsiednim Hondurasie władze również przeprowadziły akcję ewakuacyjną i ogłosiły, że oszacowały liczbę osób dotkniętych ulewami i powodziami na 5 tysięcy.

Ulewne deszcze odnotowano w ostatnich dniach na długim odcinku pacyficznego wybrzeża Ameryki, od południowego Meksyku po Panamę. Synoptycy przewidują dalsze opady w ciągu tygodnia i ostrzegają, że warunki pogodowe mogą się dodatkowo pogorszyć z powodu sztormu, tworzącego się w Zatoce Meksykańskiej – przekazała agencja Reutera

Zmiany klimatu powodują klęski żywiołowe. W Salwadorze powodzie, w Wietnamie poważne pożary

Wybierasz się na wakacje do Włoch? Sprawdź, jak dobrze znasz te zwroty i słówka po włosku! [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Zacznijmy od przywitania! Jak powiedzieć "dzień dobry" po włosku?
Ulewa w Warszawie. Woda zalała drogi, parkingi i torowiska