Zaparkowane samochody

i

Autor: fot. Canva Pro

MIASTO

Łatwiej znajdziesz miejsce parkingowe. Trwają prace nad wdrożeniem nowego systemu parkowania w Gorzowie

2024-06-17 15:10

W Gorzowie przeprowadzono badania dotyczące zajętości i rotacji miejsc parkingowych, a także wykonano analizę tego jak funkcjonuje strefa płatnego parkowania. Wszystko po to, by wprowadzić nowe rozwiązania, dzięki którym znalezienie miejsca parkingowego będzie dużo łatwiejsze niż do tej pory.

Czy gorzowskie parkingi są przepełnione? Sprawdzili to eksperci

W ubiegłym tygodniu firma SystemEG z Wrocławia przeprowadziła szczegółowe badania dotyczące parkowania w Gorzowie. Specjaliści w kamizelkach odblaskowych i z identyfikatorami skanowali strefy parkingowe robiąc dokumentację fotograficzną parkujących samochodów.

Firma skanowała obszar strefy dwoma specjalistycznymi pojazdami z systemem kamer na dachu. Na części parkingów prowadzono też obserwację fizyczną, a pracownicy fotografowali zaparkowane samochody — informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Badania już się zakończyły, teraz jest więc czas na wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

W Gorzowie ma powstać system inteligentnego parkowania

Przeprowadzenie analiz sytuacji parkingowej w Gorzowie to pierwszy krok do prowadzenia nowego systemu parkowania w centrum miasta, dzięki któremu znalezienie miejsca postojowego ma być łatwe i przyjemne.

Badania są punktem wyjściowym do dalszych prac nad budową inteligentnego systemu parkowania w centrum miasta, opartego na aplikacji mobilnej oraz tablicach informacji parkingowej. Ma to pomóc kierowcom w odnajdywaniu wolnych miejsc parkingowych w obszarze Stefy Płatnego Parkowania, a przez to poprawić ich wykorzystanie. Wpłynie to korzystnie na uregulowanie ruchu i ograniczenie emisji spalin, a w konsekwencji poprawę jakości powietrza i utrzymanie dobrego zdrowia drzew i zieleni" - dodaje Wiesław Ciepiela.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy ewentualne rozwiązania miałyby zostać wprowadzone, ale to już kolejna zapowiadana zmiana dotycząca miejskiej komunikacji. Urzędnicy poinformowali bowiem, że już od września uczniowie z Gorzowa będą mogli jeździć po mieście tramwajami i autobusami za darmo.

Zobacz też: IX Gorzowska Nadwarciańska Dycha

Czy rozpoznasz lubuskie miasto tylko na podstawie zdjęcia? Test dla spostrzegawczych

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. W jakiej miejscowości znajduje się w ten obiekt?
Winobranie 2023. Tak wygląda Zielona Góra przed startem Największego Święta Wina w Polsce
Wzdłuż al. Waszyngtona parkowanie tylko równoległe. Mieszkańcy są wściekli