zachmurzenie, pogoda - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

prognoza pogody

Lato wkrótce w Gorzowie? Mieszkańcy będą rozgoryczeni. Oto prognoza pogody

2024-06-03 13:07

Mamy początek czerwca – a co za tym idzie – mieszkańcy Gorzowa wypatrują słońca i wysokich temperatur. Czy można się ich spodziewać w najbliższym czasie? Co mówią prognozy pogody? Synoptycy są niemal jednomyślni.

2024 rok choć na początku był w miarę ciepły, tak im dalej w głąb, tym jest gorzej. W Gorzowie tylko w pojedyncze dni temperatura oscylowała grubo ponad 20 stopni Celsjusza. Na początku czerwca będzie podobnie, a z pewnością nie tego oczekiwali gorzowianie. W ostatnim czasie śledziliśmy więcej alertów RCB, niż słońca na niebie.

Dużo słońca, ale gorąco, to nie będzie!

Ostatnie tygodnie były deszczowe i wietrzne. Ten również taki będzie, a przynajmniej jego początek. We wtorek, środę i czwartek synoptycy prognozują opady deszczu i temperaturę w okolicach 20 stopni Celsjusza.

Później, bo od piątku, pogoda ma się wyraźnie poprawić. Choć pojawi się słońce, to temperatury nie będą zbyt wysokie, bo nadał w okolicach 20 stopni. Jak na czerwiec, to nie wygląda to najlepiej.

Nawałnica w Gorzowie w 2023 roku. Działo się w naszym mieście!

Spóźnione lato w Gorzowie?

W następnych dniach również nie należy spodziewać się nagłego ataku lata i temperatur w okolicach 30 stopni Celsjusza. Być może prognozy poprawią się dopiero pod koniec czerwca, a na to liczą nie tylko gorzowianie, ale i większość Polaków.

Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady
Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?