Zbita szyba

i

Autor: Canva Pro

WYPADKI

Ktoś potrącił psa i uciekł! Gorzowianka szuka świadków i sprawcy

2023-10-16 13:04

Na jednej z grup w mediach społecznościowych pojawił się dramatyczny apel o pomoc. Mieszkanka Gorzowa szuka osoby, która śmiertelnie potrąciła psa i uciekła z miejsca wypadku. Jak się okazuje za taki czyn grozi wysoki mandat!

Chyba każdy kierowca wie, że ucieczka z miejsca wypadku jest surowo karana. W przypadku spowodowania stłuczki, potrącenia czy innego zdarzenia należy pozostać na miejscu do momentu przyjazdu odpowiednich służb. Jednak, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że podobnie należy postąpić w przypadku potracenia zwierzęcia. Nie udzielenie mu pomocy i odjechanie może się wiązać z konsekwencjami prawnymi.

Ktoś potrącił psa i uciekł. Świadkowie poszukiwani

O sprawiedliwość walczy jedna z gorzowianek, która w mediach społecznościowych zamieściła apel do mieszkańców:

Szukam świadków. Kierowca potrącił śmiertelnie mojego psa i uciekł nieudzielając mu pomocy ,a może można byłoby jeszcze coś zrobić!!!Ul. Rossvelta skrzyżowanie z Mieszka I Godzina ok 16:40 (środa, 11.10)"

Każdy kto widział zdarzenie może się kontaktować z gorzowianką za pomocą Facebooka (LINK).

Za nieudzielenie pomocy zwierzęciu grozi mandat

W przypadku potrącenia zwierzęcia i ucieczki z miejsca wypadku trzeba się liczyć z konsekwencjami karnymi. W przypadku potrącenia psa kierowca musi udzielić mu pomocy (jeśli taka jest jeszcze możliwa do udzielenia). Jeśli tego nie zrobi grozi mu kara grzywny do 5 tysięcy złotych, a w skrajnych wypadkach nawet kara pozbawienia wolności.

TOP 5 ras psów idealnych do domu z dziećmi

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem potrącenia zwierzęcia?
Sebastian Karpiel-Bułecka w ogniu krytyki. Pokazał psa i podpadł