gorzów muzeum kreskówka 1

i

Autor: facebook.com/muzeumgorzow Kreatywna praca dzieci na warsztatach.

Kreskówkę o średniowieczu stworzyły dzieci w Santoku pod Gorzowem [FOTO]

2021-10-06 15:57

Eko-bajka i tur santocki na wakacyjnych warsztatach. To było nie lada wyzwanie dla młodych uczestników jak i pracowników muzeum. Wszyscy się zaangażowali i się świetnie bawili. Efekt zaskoczy widzów.

Premierowy pokaz kreskówki zaplanowano na sobotę (9.10). Artystyczne przedsięwzięcie wzbudziło wiele emocji, a produkcja ma powalić na kolana. Profesjonalną animację pt. "O przyjaciołach z santockiego grodu" zobaczyli w piątkowe popołudnie (8.10) na specjalnym pokazie jej autorzy i zaproszeni goście.

- Jest to coś wyjątkowego, dlatego że jeszcze nie produkowaliśmy, nie realizowaliśmy kreskówki o santockim grodzie. Jest to taka legenda o turze santockim. Dzieci dostarczały nam pomysłów, robiły różnego rodzaju prace o swojej małej ojczyźnie. Z kolei pracownicy użyczyli głosu postaciom - opowiada Ewa Pawlak, dyrektor muzeum w Gorzowie.

gorzów muzeum kreskówka 2

i

Autor: facebook.com/muzeumgorzow Dzieci korzystały z naturalnych materiałów.

Bajka w sobotę (9.10) udostępniona zostanie na kanale You Tube Muzeum Lubuskiego. W planach jest jej drukowana wersja czyli w formie książeczki.

Warsztaty "Eko-bajka, hocki-klocki, muzeum i tur santocki" odbyły się w wakacje w ramach rządowego programu "Bardzo młoda kultura".

Alvin- mikro wiewiórka w tarapatach

QUIZ o Gwiezdnych Wojnach. Jak dobrze znasz uniwersum Star Wars?

Pytanie 1 z 15
Kto skomponował pamiętny utwór "Duel of the fates"?