kostrzyn piknik wojsko 1

i

Autor: flickr.com Nowa ustawa to nowa forma rekrutacji do wojska.

Kostrzyn: Pojazdy, musztra czy ścieżka saperska na Pikniku Wojskowym

2022-05-20 18:21

W sobotę (21.05) będzie się działo w sumie w 32 miastach. Ministerstwo Obrony Narodowej zachęca do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Oferta, według nowej ustawy, to dłuższa służba, ale lepiej płatna.

Żołnierze będą zachęcać do nowej dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Pomóc w tym mają pikniki, na których bawić się mogą całe rodziny. Przygotowano koncerty, grochówkę i wiele ciekawych wydarzeń. Do zobaczenia sprzęt wojskowy z jednostek ze Skwierzyny i Międzyrzecza, ale nie tylko.

- Pojazdy opancerzone Rosomaki, wóz ewakuacji medycznej, quady, motocykle. Do tego podstawowe wyposażenie żołnierza, mundury. Będzie ścieżka saperska czyli zabawa połączona z praktyką. Będzie możliwość wykrycia środka pod nadzorem sapera- mówi major Waldemar Baran z Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego w Gorzowie.

kostrzyn piknik wojsko 2

i

Autor: wcrgorzow/facebook.com Będą róznego typu pojazdy militarne.

W pikniku udział wezmą gorzowscy uczniowie klasy mundurowej ZSTiO, którzy pokażą musztrę paradną. Z kolei koncert da chór II LO. Dla najmłodszych słodkości i dmuchańce.

Wojskowe wydarzenie w sobotę w Kostrzynie na Placu Wojska Polskiego w godz. od 11 do 18. Szczegółowy harmonogram na facebooku WCR. Taki sam piknik także odbędzie się w Lubsku.

Wyjątkowa wizyta w szkole Igi Świątek

QUIZ. Tymi autami jeździł prawie każdy z nas!

Pytanie 1 z 11
Kiedy zadebiutował Volkswagen Passat B5?