obwodnica północna gorzowa

i

Autor: kb

Północna Obwodnica Gorzowa

Kości zostały rzucone, podpisy złożone. Jest umowa na pierwszy etap Północnej Obwodnicy Gorzowa

2023-06-12 12:34

Dzisiaj [12.06], dokładnie o godzinie 10:30 prezes Gorzowskich Inwestycji Miejskich Dariusz Mleczak podpisał umowę z reprezentantem firmy Budimex, która wykona pierwszy etap Obwodnicy Północnej.

Teraz zacznie się intensywny okres projektowania, realnie pierwsze prace budowlane mają się zacząć za około rok. Droga ma być oddechem dla mieszkańców i szansą ekonomiczną dla Gorzowa - mówi prezydent Jacek Wójcicki:

Obwodnica północna to jest oddech, gigantyczny oddech dla mieszkańców Gorzowa, bo skomunikuje nie tylko największe osiedla, ale też da łatwość komunikacji ze Strefą Ekonomiczną i w dużej mierze uzbroi tereny inwestycyjne, które już dzisiaj oferujemy inwestorom.

Przypomnijmy, pierwszy etap budowy północnej obwodnicy Gorzowa kosztował będzie około 27 milionów złotych. Nieco ponad 25 mln pochodzić będzie z Polskiego Ładu. Mowa o ponad 400 metrach dwujezdniowej i dwupasmowej drogi, która będzie łączyć rondo Barlineckie z ulicą Kazimierza Wielkiego. Wykonawca na ukończenie I etapu ma 25 miesięcy.

To koniec korków w Krakowie?! Północna obwodnica na półmetku

Quiz: czy rozpoznasz polskie miasto po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Jakie to miasto?
Miast