gorzów hala słowianka 1

i

Autor: facebook.com/csrslowianka Będzie suszenie i wylewanie posadzek.

Inwestycje

Jest aneks i termin zakończenia budowy gorzowskiej hali sportowej

2023-06-07 12:02

O 17 milionów złotych więcej będzie kosztował obiekt sportowo-widowiskowy przy Słowiance. Gorzowska spółka po długich negocjacjach podpisała aneks z wykonawcą. Łatwo nie było, bo Budimex wyliczył większą kwotę, bo 28,5 miliona złotych.

Jednak po trwających od połowy marca rozmowach Słowianki z Budimexem, udało się wypracować niższą kwotę. Ta do końca budowy już nie może się zmienić. Arena Gorzów, bo tak będzie się nazywała hala, prawie gotowy. Wykonanych zostało 70 procent budynku. Aktualnie prace toczą się wewnątrz. W łazienkach trwa wykańczanie- czyli montowane są baterie, ceramika, szafki i lustra. 

gorzów hala słowianka 2

i

Autor: facebook.com/csrslowianka Hala nieźle się prezentuje.

W połowie czerwca obiekt będzie podłączony do sieci ciepłowniczej i rozpocznie się jego osuszanie, by móc położyć posadzkę na arenie głównej i treningowej. Montowane będą krzesełka na trybunach. Przed halą pojawi się specjalny telebim Hala powinna być gotowa 21 września, wtedy rozpoczną się odbiory.

Przypomnijmy- pierwotny koszt 89 milionów złotych wzrósł do 106. Obiekt pomieści 5 tysięcy kibiców. Korzystać z niego mają koszykarki i szczypiorniści. Odbywać się będą także koncerty czy targi.

Patryka "Gleba" Tołkaczewski po gali KSW na Narodowym

QUIZ: Jakim piłkarzem jestem? Prawdziwi fani piłki nożnej zdobędą przynajmniej 90%!

Pytanie 1 z 10
Na Mistrzostwach Świata w 2006 roku uderzyłem głową Marco Materazziego. Kim jestem?