Seniorka z Lublina „oddała” oszustom fortunę! Złodzieje wzbogacili się, dzięki niej o ćwierć miliona

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Oszustwo

Kolejny przypadek wyłudzeń. Seniorka z województwa lubuskiego oddała 40 tys. zł, oszustce podającej się za policjantkę

2023-11-12 13:20

40 tys. zł straciła 83-latka z pow. żarskiego (Lubuskie), która padła ofiarą oszustów podszywających się pod policjantów. Seniorka dała wiarę przekazanej jej historii o rzekomym wypadku z udziałem córki – poinformowała w niedzielę nadkom. Aneta Berestecka z KPP w Żarach.

Do przestępstwa doszło w środę (8 listopada). 83-latka odebrała telefon od oszustki, która podała się za policjantkę informując, że córka seniorki spowodowała wypadek i potrzebne będą pieniądze na kaucję, by nie trafiła do aresztu.

Seniorka oddała swoje oszczędności

Niestety, seniorka uwierzyła i będąc przekonana, że pomaga córce oddała przestępcom 40 tys. zł. Po pieniądze przyszedł oszust, który współpracował z fałszywą policjantką.

Nadkom. Berestecka przypomniała, że policjanci nigdy nie żądają gotówki, a kiedy ktoś zadzwoni, podając się za córkę, syna, prokuratora czy policjanta, opowiada o wypadku i prosi, by przekazać pieniądze, najrozsądniej jest się natychmiast rozłączyć oraz niezwłocznie powiadomić o takiej sytuacji policję.

- Jeżeli mamy w rodzinie starsze osoby lub są one naszymi sąsiadami, poświęćmy im kilka minut na rozmowę. Ostrzegajmy przed działaniem oszustów. Wystarczy, że zapamiętają, że nigdy nie powinni przekazywać swoich oszczędności obcym, nawet osobom, które podają się za policjantów – podkreśliła policjantka.

Łomżyński policjant uratował 62-letnią kobietę!