Akademia AJP

i

Autor: fot. gumberry/www.wikimedia.commons.org.pl

STUDIA

Kolejny kierunek na AJP w Gorzowie. Studenci mogą wybrać logistykę

2024-07-02 11:25

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie nie zwalnia tempa i informuje o uruchomieniu kolejnego kierunku. Po energetyce i prawie czas na logistykę II stopnia. Uczelnia otrzymała już pozwolenie na jej prowadzenie, a rekrutacja właśnie wystartowała.

Logistyka na AJP w Gorzowie

Jak informuje Akademia, Minister Nauki Dariusz Wieczorek udzielił uczelni pozwolenia na utworzenie i prowadzenie studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku „logistyka".

To kierunek, na którym studenci mogą zdobyć wiedzę przede wszystkim z zakresu zarządzania, ekonomii i finansów. Uczą się jak posługiwać się metodami ilościowymi i narzędziami informatycznymi w zarządzaniu logistyką i łańcuchami dostaw. Po jego ukończeniu można znaleźć intratną pracę m.in. w firmach transportowych, portach lotniczych, a także w przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych czy też komunikacyjnych.

AJP uruchomiło logistykę I stopnia jeszcze w 2017 roku, a teraz można skorzystać także ze studiów II stopnia, gwarantujących uzyskanie tytułu magistra. Przypomnijmy: w tym roku uczelnia informowała też o uruchomieniu prawa oraz energetyki. W tej chwili studenci mogą wybierać spośród około 20 kierunków.

Rekrutacja na AJP trwa

Obecnie na Akademii im. Jakuba z Paradyża trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025. Pierwszy etap zakończy się 19 lipca, więc chętni powinni się pospieszyć. Aby zgłosić swoją kandydaturę, najpierw należy się zarejestrować na stronie www.ajp.edu.pl w systemie e-rekrutacja, a następnie wypełnić elektroniczne podanie. Później wydrukowane dokumenty należy dostarczyć uczelni drogą pocztową lub stacjonarnie. Punkt rekrutacyjny mieści się w uczelnianej bibliotece przy ulicy Chopina.

Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji, a także kierunków studiów dostępnych na uczelni znajdziecie na stronie Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Zobacz też:TOP 5 najlepszych liceów w Gorzowie

Sonda
Uważasz, że w obecnych czasach studia są konieczne?
Pożar Katedry 1.07.2017