gorzów żłobek wojewoda 1

i

Autor: 24kurier.pl zdjęcie ilustracyjne

Dzieci

Kolejne żłobki i klub dziecięcy powstaną w północnej części regionu lubuskiego

2023-09-21 13:21

Władysław Dajczak ,wojewoda lubuski w poniedziałek [18.09] podpisał umowy na dofinansowanie kilku inwestycji. Chodzi o dzieci do lat 3. To ważna informacja dla młodych rodziców, którzy bez utrudnień będą mogli wrócić do pracy. Swoje pociechy zostawią pod opieką fachowców.

Nowe placówki powstaną w gminach: Sulęcin, Lubiszyn i Międzyrzecz. Żłobek na 50 miejsc wybudowany zostanie w podgorzowskiej Baczynie. Samorządowcy są zadowoleni i wkrótce rozpoczną przygotowania do realizacji inwestycji.

- Niezmiernie się cieszymy, to dla nas sukces. Inwestujemy w młode pokolenie. Po rozbudowie przedszkola, powiększyliśmy szkołę, a  teraz podpisaliśmy umowę na budowę żłobka. Najmłodszym mieszkańcom jak i ich rodzicom będziemy mogli zaoferować  miejsca w nowoczesnym obiekcie - mówi Artur Terlecki, wójt gminy Lubiszyn.

gorzów żłobki wojewoda 2

i

Autor: facebook.com/wojewoda lubuski Podpisy złożone, żłobek powstanie w Baczynie.

Dotacja na żłobek wyniosła 2 mln zł. W gminie Międzyrzecz planują Klub Dziecięcy na 24 miejsca- dofinansowanie 976 tysięcy złotych. Z kolei gmina Sulęcin dostała 1 mln 600 tysięcy na żłobek z 40 miejscami.

Gminy i podmioty prywatne mogą składać wnioski do Malucha Plus do końca 2025 roku lub do wyczerpania środków. W Lubuskiem 20 gmin nadal pozostaje bez żłobków i przedszkoli. Region dostał w sumie 105 mln zł. W ostatnich latach przybyło 2 tysiące miejsc dla maluchów.

Bezpieczeństwo socjalne i ekonomiczne młodych ludzi w Europie

Trudny QUIZ o "Akademii Pana Kleksa". Jak dobrze znasz kultowy film?

Pytanie 1 z 10
Jaka jest ulubiona piosenka pana Kleksa?