Pieniądze galeria

i

Autor: Canva Pro

MIASTO

Gorzów: Kolejne niebezpieczne pokazy i prezentacje dla seniorów. Tym razem naciągacze są jeszcze sprytniejsi

2023-10-11 14:55

Miejski Rzecznik Praw Konsumenta ostrzega o kolejnych pokazach i prezentacjach sprzętu skierowanych do seniorów. W trakcie takich wydarzeń towary sprzedawane są po znacznie zawyżonej cenie. Tym razem jest to jeszcze bardziej niebezpieczne, ponieważ pokazy odbywają się...w galerii handlowej. A to znacznie utrudnia zwroty.

Z informacją o niebezpiecznych pokazach do biura miejskiego rzecznika konsumentów zwrócili się sami mieszkańcy. Jak się okazuje, w jednej z galerii handlowych organizowane są prezentacje sprzętu, które mają na celu wyłudzenie pieniędzy od kupujących.

Początkowo oferowane usługi są nieodpłatne, aby konsument mógł się pozornie przekonać o płynących zdrowotnych korzyściach, a następnie podpisać niekorzystną i opiewającą na znaczną kwotę rzędu około 15 tys. zł umowę sprzedaży" informuje miejski rzecznik.

Sprawa jest poważniejsza niż w przypadku organizowania podobnych pokazów w restauracjach czy hotelach, ponieważ podczas zakupu w sklepie stacjonarnym kupującym NIE PRZYSŁUGUJE PRAWO ZWROTU. Decyzja o możliwości zwrócenia towaru zależy każdorazowo od sprzedającego, a w tym wypadku nie ma co liczyć na podobne praktyki.

Jeśli kupujesz w sklepie stacjonarnym, PAMIĘTAJ, nie przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu towaru" przypomina rzecznik.

O sytuacji warto ostrzec najbliższych i uprzedzić, by nie korzystali z żadnych zaproszeń na różnego rodzaju pokazy i prezentacje.

Zobacz też: Pokaz sprzętu RTV i AGD dla seniorów, który się nie odbył. Pojawili się przeciwnicy

Sonda
Dostałeś/aś kiedyś zaproszenie na pokaz sprzętu?
Mafia "wnuczków" rozbita. Wielka akcja policji, 5 zatrzymanych za oszustwa i narkotyki