Sklep odzieżowy

i

Autor: fot. Canva/ luckyraccoon

ZAKUPY

Kolejna sieć sklepów ogłasza upadłość. Gigant bankrutuje po 70 latach. Ogromne wyprzedaże

2024-07-05 11:43

Kolejna firma nie dała rady sprostać coraz trudniejszej sytuacji gospodarczej, któa w dużej mierze dotknęła handel. Gigant z branży odzieżowej z ponad 70-letnią tradycją i aktywami w wysokości kilkudzieisęciu milionów dolarów, na stałe zamyka swoje sklepy.

Bob's Stores znika z rynku

Bob's Stores to sieć sklepów detalicznych założona w 1954 roku i działająca w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Firma zajmuje się sprzedażą odzieży, w tym obuwia, odzieży roboczej, zespołowej i sportowej.

Niestety, po siedmiu dekadach działalności dyskont zamyka swoje sklepy zlokalizowane w 21 miejscach, w tym w Connecticut, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, Nowym Jorku i Rhode Island. Wszystko na skutek poważnego kryzysu w handlu detalicznym, na skutek którego firma nie była w stanie zabezpieczyć odpowiednich środków do kontynuowania swojej działalności. Długi u wierzycieli sięgnęły milionów dolarów i przedsiębiorstwo zmuszone była ogłosić bankructwo.

Żałujemy, że nasza sytuacja finansowa wymagała likwidacji Bob's Stores". Bob's jest filarem naszych lokalnych społeczności od prawie 70 lat i wiemy, że nasi klienci pamiętają nas jako tych, którzy byli tam w ważnych momentach swojego życia" – powiedział w komunikacie prasowym Dave Barton, prezes Bob's Stores, cytowany przez CNN.

Wielkie wyprzedaże w Bob's Stores

W związku z likwidacją sklepów firma ruszyła z wielkimi wyprzedażami. Klienci mogą kupić produkty obniżone nawet o 70%.

Zakupy można teraz zrobić jedynie w formie stacjonarnej, ponieważ strona dyskontu przestała działać i można na niej znaleźć jedynie informacje o trwających pracach.

Zobacz też: Wielkie otwarcie hipermarketu Carrefour w Gorzowie. Tłumy mieszkańców!

QUIZ. Sprawdź, ile wiesz o Peweksach i zakupach w czasie PRL-u

Pytanie 1 z 14
Najpopularniejsza marka kosmetyków w Pewekie to
Zakupy w sieci vs sklepy stacjonarne - Przemysław Dwojak - Co nas czeka#14