Jakub Stojanowski

i

Autor: Radek Kalina / Stal Gorzów

ŻUŻEL

Kolejna kontuzja w szeragach Stali Gorzów! Młodzieżowiec nie wystąpi w najważniejszym meczu

2023-09-12 14:01

Pech nie omija gorzowską drużynę w tym sezonie. Tym razem chodzi o Eneę Stal Gorzów, która występuje w rozgrywkach Ekstraligi U24 i walczy o złoto w tych rozgrywkach z Orlen Cellfast Wilkami Krosno. Wiemy już, że gorzowianie na rewanż do Krosna udadzą się bez czołowego zawodnika.

W pierwszym finale pomiędzy tymi dwoma drużynami bardzo groźny upadek w dziewiątym biegu zaliczył Jakub Stojanowski. Upadek był bardzo mocny i zawodnik długo nie podnosił się z toru. W końcu zdołał o własnych siłach wrócić do parku maszyn, a informacja, która rozgległa się na stadionie brzmiała, że Stojanowski jest zdolny do dalszej jazdy, ale na torze do końca zawodów się już nie pojawił.

Znamy stan zdrowia Jakuba Stojanowskiego

Okazało się, że młodzieżowiec Stali ma złamaną łopatkę! Prezes Waldemar Sadowski potwierdził tuż po zawodach, że zawodnik narzeka na bół w ręce, ale wtedy nie było jeszcze wiadomo, co mu dokładnie dolega. Według naszych informacji, po przeprowadzonych badaniach stwierdzono złamanie łopatki i to najprawdopodobniej oznacza koniec sezonu dla Jakuba Stojanowskiego.

Rozpoznajesz legendy Stali Gorzów po zdjęciach?

Pytanie 1 z 18
Kto jest na zdjęciu?
Antoni Kowalski

Przypomnijmy, że Enea Stal Gorzów dziś (12 września) jedzie rewanżowy mecz finałowy w Krośnie. Brak Stojanowskiego, to duży cios dla gorzowskiego klubu, bo zawodnik w ostatnim czasie dysponował wysoką formą i dowoził cenne punkty dla drużyny. Początek meczu w Krośnie o 17:00.

Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie