grzyby, policja - zdjęćie ilustracyjne

i

Autor: KPP Olecko

POLICJA

Kobiety straciły orientacje w terenie podczas grzybobrania niedaleko Gorzowa. Musiała interweniować policja!

2023-11-15 9:29

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, współpracując ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Lubniewice i WOPR Lubniewice, skutecznie odnaleźli dwie kobiety, które zagubiły się podczas wyprawy do lasu w poszukiwaniu grzybów. Dzięki szybkiej reakcji odpowiednich służb, sytuacja zakończyła się pomyślnie.

Zgłoszenie o zaginionej 73-letniej kobiecie wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie w poniedziałek, 13 listopada, tuż po godzinie 12. Policjanci z Posterunku Policji w Lubniewicach zostali skierowani na miejsce zdarzenia.

W trakcie akcji udało się skontaktować z jedną z zaginionych, która została poinstruowana, aby znaleźć najbliższy punkt z oznaczeniem oddziału lub numerem drogi leśnej. Kobieta odnalazła numer drogi zapisany farbą na drzewie, co pozwoliło skontaktować się z Komendantem Straży Leśnej Nadleśnictwa w Lubniewicach i ustalić trasę.

Niestety, kontakt z pozostałymi zaginionymi został utracony, gdy okazało się, że zgubiły również swój jedyny telefon komórkowy. Po ponad godzinie od zgłoszenia policjanci odnaleźli wszystkie trzy kobiety. Mimo stresu związanego z sytuacją, dzięki współpracy służb i możliwości krótkotrwałego nawiązania kontaktu z zaginionymi akcja przebiegła sprawnie. Policjanci na miejscu odnaleźli także zgubiony telefon.

Co wiesz o polskich grzybach?

Pytanie 1 z 10
Co to za grzyby?
Kurki

Jedna z kobiet wyraziła podziękowania dla Pana Komendanta za profesjonalną i szybką reakcję. Policja przypomina o konieczności zabierania naładowanego telefonu komórkowego, latarki oraz informowania rodziny o planowanej trasie i czasie przebywania w lesie. Zmiana krajobrazu lasu i brak pewności co do znajomości terenu podkreśla znaczenie obserwowania oznaczeń na słupkach i drzewach, które są istotne dla Służb Leśnych w określaniu położenia.

Wysyp grzybów w woj. lubelskim trwa!
Sonda
Lubisz spacerować po lesie?