kontrola

Kierowcy taksówek pod lupą funkcjonariuszy. Posypały się mandaty! Dziwne tłumaczenie

2024-06-19 10:53

Kierowcy taksówek w Gorzowie znów byli poddani kontroli. Funkcjonariusze policji razem z Inspektorami Transportu Drogowego i Straży Granicznej mieli co robić na początku minionego weekendu.

Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko kierowców taksówek i tych, którzy jeżdżą na aplikacjach, ale także ich pojazdy. Jak informują policjanci, nie obyło się bez mandatów.

Na skontrolowanych niemal 50 kierujących nałożono aż 30 mandatów, głownie za stan techniczny pojazdu, czy brak wyposażenia. Aż w 8 przypadkach kontrole służb zakończyły się dla kierujących zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, bo dalsza jazda takim pojazdem była niebezpieczna. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego będą wyjaśniać trzy przypadki braku wypisu z licencji i braku badań technicznych – poinformował Grzegorz Jaroszewicz z gorzowskiej policji.

Gorzowska policja skontrolowała kierowców taksówek. Posypały się mandaty!

Dziwne tłumeczenie kierowców taksówek

W wielu przypadkach problemem był stan techniczny pojazdów. Jak tłumaczyli się z tego kierowcy? Z reguły w bardzo dziwny sposób. Zaczynali pracę, wsiadali do pojazdów, a nie sprawdzali stanu technicznego po swoim poprzedniku. Stety bądź niestety w tym przypadku odpowiedzialność stoi za aktualnym kierowcą i to on zostaje ukarany mandatami, których podczas piątkowych kontroli, przypomnijmy, wyniosło aż 30.

Protest taksówkarzy w Rzeszowie. Na ulice miasta wyjechało kilkadziesiąt taksówek
Sonda
Jak oceniasz gorzowskich taksówkarzy?