Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą

i

Autor: M.Pa

INWESTYCJE

Kiedyś był tu Woodstock, teraz będą zakłady. Kostrzyn sprzedaje działki, na których odbywał się Pol'and'Rock Festival

2024-01-17 13:44

To już pewne: działki o łącznej powierzchni ponad 30 hektarów, na których jeszcze nie tak dawno temu odbywał się Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock), zostaną sprzedane. Mają wejść w obszar Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, by następnie trafić w ręce inwestorów zainteresowanych wybudowaniem tu swoich zakładów.

Woodstock'owe działki idą pod młotek

Jeśli ktoś jeszcze liczył na to, że Pol'and'Rock powróci do Kostrzyna nad Odrą to niestety mamy złe wieści: impreza przeniosła się na stałe, a działki, na których się odbywała zostaną sprzedane.

Nieruchomości o łącznej powierzchni 32 hektarów powiększy Kostrzyńsko Słubicką Strefę Ekonomiczną. Wszystko dlatego, że miastu zaczyna brakować terenów, które mogłoby przekazać pod inwestycję - a inwestorów zainteresowaniem postawieniem tu swoich firm nie brakuje.

Dlatego zdecydowano o sprzedaży działek, na których przez 16 lat odbywał się jeden z największych muzycznych festiwali w Polsce. Impreza była tam organizowana od 2004 do 2019 roku, później, z uwagi na pandemię koronawirusa, została przeniesiona, a od dwóch lat koncerty organizowane są na terenie lotniska Czaplinek-Broczynowo (i wszystko wskazuje na to, że póki co tak już pozostanie).

Co powstanie na działkach po Pol'and'Rocku?

Na ponad 30 hektarach powstać ma zabudowa produkcyjno-usługowa. Inwestorzy maja wybudować swoje zakłady na obszarze obejmującym tereny od miejsca gdzie niegdyś rozstawiono dużą scenę aż do dawnej strzelnicy wojskowej (os. Leśne).

Wiadomo już, że powstanie tam również nowa droga łącząca ul. Północną z ul. Pralników, która umożliwi sprawne poruszanie się po terenie, co w przypadku produkcji jest niezwykle istotne.

To były imprezy! Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą

Sonda
Byłeś/aś na Pol'and'Rocku w Kostrzynie?
Majka Jeżowska w Esce ROCK! Artystka o Dniu Matki, Nergalu, Pol'and'Rock Festival i vlogowaniu