gorzów ukraina karetki kasa 1

i

Autor: facebook.com/wojewoda lubuski Czeki przekazał wojewoda lubuski.

Wojna na wschodzie

Kasa dla lubuskich samorządów, które wysłały karetki na ukraiński front

2023-08-25 11:38

Te samorządy, które podzieliły się wsparciem z sąsiadami ze wschodu, dostały ministerialne dofinansowanie. Karetki zwożą rannych żołnierzy czy poszkodowanych cywilów. Są bardzo potrzebne. Do Lubuskiego w sumie trafi 5 milionów 400 tysięcy złotych.

Specjalne spotkanie w tej sprawie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie. Z pieniędzy cieszyć się może pięć powiatów: międzyrzecki, sulęciński, słubicki, zielonogórski i krośnieński. Reprezentanci odebrali środki, za które kupią nowe pojazdy. 

- W Lubuskiem udało się zebrać, tak powiem kolokwialnie, aż dziewięć karetek. Był to drugi wynik, jeśli można tak powiedzieć, w Polsce, bo pierwsze było województwo warmińsko-mazurskie- czternaście. Jest decyzja Ministra Zdrowia, że ci którzy przekazali karetki Ukrainie, otrzymują po 600 tysięcy złotych na zakup nowych - mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

gorzów ukraina who sprzęt 1

i

Autor: facebook.com/wojewoda lubuski Urządzenia medyczne od WHO.

Sulęcin i Międzyrzecz na Ukrainę wysłały po dwie karetki czyli dostały milion 200 tysięcy złotych. Do Słubic trafi 600 tysięcy. Pojazdy mają przewozić pacjentów jeszcze w tym roku.

Z kolei Światowa Organizacja Zdrowia WHO, w związku z wojną na wschodzie, przekazała sprzęt medyczny dla jednostek pogotowia ratunkowego. Gorzowska stacja dostała defibrylator i dwa mobilne respiratory.

Kto powinien się bać legionelli?

QUIZ wiedzy ogólnej i doświadczenia. Zaufaj intuicji i zdobądź komplet punktów

Pytanie 1 z 11
Na początek coś łatwego. Chodzenie na bosaka oznacza gołą stopą. A gdy chodzisz bez skarpetek, ale w sandałach, to: