Związek MG póki co nie nakłada wyższej opłaty za brak segregacji

i

Autor: mz Związek MG póki co nie nakłada wyższej opłaty za brak segregacji

Kar za złą segregację śmieci w Gorzowie na razie nie będzie. Wszystko w rękach mieszkańców

2020-10-01 16:36

Obecnie za segregację odpadów płacimy 24 złote od osoby w gospodarskie domowym. Kwota może jednak wzrosnąć do 48 złotych jeśli odpady nie będą segregowane. Choć z tą segregacją w Gorzowie i okolicznych gminach nie jest najgorzej to w kilku miejscach nieprawidłowości występują.

Związek Celowy Gmin MG6 nie chce jednak karać mieszkańców za brak segregacji. To się może w przyszłości zmienić ale póki co Związek skupia się na edukacji.

-My wolimy tych mieszkańców edukować. Wolimy brać udział w takich wydarzeniach jak wyprzedaż garażowa na Sadach czy piknik na Piaskach. Wszystko po żeby być bliżej mieszkańca, rozwiać jego wątpliwości i po to aby pokazać, że ta segregacja nie jest aż tak trudnym tematem-powiedziała nam Katarzyna Szczepańska, dyrektor Związku.

Kary będą nakładane, jeżeli działania edukacyjne i zwracanie uwagi na nieprawidłowości nie przyniosą efektów.

POSŁUCHAJ, co o karach mówi Katarzyna Szczepańska z MG6:

Przypomnijmy: jeżeli odpady nie są segregowane opłata za śmieci może być podniesiona o 100 procent - 48 od osoby zamiast 24 złotych. W przypadku bloków, ukarani mogą być wszyscy lokatorzy, a nie tylko ci, którzy śmieci nie segregują.

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?
Segregacja odpadów. Dlaczego warto segregować śmieci?