JEZIORA

Kąpieliska w Gorzowie i okolicy. Te miejsca zatwierdził sanepid. Tu możesz się kąpać bez obaw

2024-06-24 13:23

W województwie lubuskim nie brakuje pięknych jezior, które kuszą orzeźwiającą wodą i pięknymi okolicznościami przyrody. Wybierając się popływać warto jednak pamiętać, że nie wszystkie objęte są nadzorem sanepidu, a co za tym idzie, nie w każdym akwenie woda jest na tyle czysta, by móc się w niej bez obaw kąpać. Sprawdź, jakie obiekty nadzorowane są przez powiatowy sanepid.

Jeziora w okolicach Gorzowa

Lato nieodłącznie kojarzy się ze słońcem i wolnym czasem spędzanym na piaszczystej plaży przy brzegu jeziora bądź morza. Mieszkańcy województwa lubuskiego, w tym również Gorzowa są w wyjątkowo dobrym położeniu, bo w okolicy znajduje się wiele pięknych jezior, na które można dojechać już w kilkanaście minut.

To właśnie niedaleko Gorzowa jest jedno z najczystszych jezior w województwie, a akweny proponują nie tylko przyjemnie chłodzącą wodę, ale także wypożyczenie rowerków, kajaków, spacer pomostem lub grilla w wyznaczonych do tego miejscach. Jest nawet wakepar, czyli specjalne narty widne (nad jeziorem w Kłodawie).

Jeziora w pobliżu Gorzowa. Dojedziesz tu w mniej niż 30 minut

  1. Jezioro Kłodawskie w Kłodawie
  2. Jezioro Lubikowskie w gminie Przytoczna
  3. Jezioro Marwicko w Lubiszynie
  4. Jezioro Lubiąż w Lubniewicach
  5. Jezioro Lipie w miejscowości Długie
  6. Jezioro Głębokie w gminie Międzyrzecz
  7. Jezioro Nierzym
  8. Jezioro w Karninie

Kąpieliska w powiecie gorzowskim

Nie w każdym jeziorze można się bez obaw kąpać. Warto wybrać się przede wszystkim na kąpieliska, czyli miejsca, które zostały oficjalnie przebadane i nad którymi nadzór pełni lokalny sanepid. W takim przypadku kąpiący się mają pewność, że woda jest na tyle czysta, by w żaden sposób nie zaszkodzić skórze i nie wywołać niepożądanych efektów.

Obecnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie uznała za kąpieliska trzy miejsca w pobliżu Gorzowa. Tam woda została przebadana i dopuszczona do bezpiecznego użytkowania. Sprawdź w galerii o jakie jeziora chodzi.

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?
Najpiękniejsze jeziora w Pomorskiem. Te miejsca warto odwiedzić!