Wójcicki i Wilczewski

i

Autor: Jacek Wójcicki/www.facebook.com ; Piotr Wilczewski/www.facebook.com

WYBORY

Kandydaci na prezydenta Gorzowa zapowiadają debatę

2024-04-10 15:33

W Gorzowie szykuje się druga tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się ze sobą Jacek Wójcicki i Piotr Wilczewski. Zanim jednak dojdzie do głosowania, kandydaci zapowiadają debatę. Kiedy się odbędzie?

Wybory samorządowe 2024 w Gorzowie

W niedzielę, 7 kwietnia Polacy wybierali przedstawicieli swoich władz lokalnych. W Gorzowie wybrano członków nowej Rady Miasta oraz przedstawicieli do sejmiku województwa. Nie zdecydowano jednak, kto zostanie prezydentem, bo żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganego, minimum 50% poparcia.

Podobnie jest w ponad 700 innych polskich miastach i gminach, gdzie również szykuje się II tura wyborów. Jeśli chodzi o województwo lubuskie, to ponowne głosowanie odbędzie się nie tylko w Gorzowie, ale też w Międzyrzeczu, Nowej Soli, żarach, Świebodzinie, Żaganiu i gminie Brody.

Dwóch kandydatów na prezydenta Gorzowa

Łącznie w wyborach samorządowych w Gorzowie o fotel prezydenta ubiegało się pięcioro kandydatów. Dwóch z nich walczy dalej: to Jacek Wójcicki, dotychczasowy prezydent, oraz Piotr Wilczewski, do tej pory pełniący funkcję miejskiego radnego (od 2018 roku).

Jeśli chodzi o wyniki, to Jacek Wójcicki jest w dużo lepszej pozycji, ponieważ uzyskał aż 49,24% głosów, a to oznacza, że brakowało mu niespełna procenta, by wygrać w pierwszej turze. Nic więc dziwnego, że, jak sam przyznaje: czuje się spokojny. Komentarz powyborczy Jacka Wójcickiego.

Więcej pracy jest przed drugim kandydatem, który uzyskał 22,18% głosów i który ma teraz niespełna dwa tygodnie, by przekonać do siebie wyborców. Piotr Wilczewski w II turze wyborów prezydenckich. "Czeka mnie ciężka praca".

Debata kandydatów na prezydenta Gorzowa

Jaki jest najlepszy sposób, by zdobyć poparcie głosujących? Oczywiście debata, podczas której kandydaci mogą nie tylko przedstawić swój program, ale też odpowiedzieć na pytania np. ze strony mediów. W Gorzowie odbędzie się taka debata między kandydatami, a z inicjatywą jej organizacji wyszedł Jacek Wójcicki:

Przed nami druga tura wyborów, To doskonały czas, żeby porozmawiać o Gorzowie. Dlatego już dzisiaj zapraszam Państwa, i mojego kontrkandydata - drogi Piotrze, zapraszam cię na debacie o mieście, wielką debatę o Gorzowie, którą odbędziemy w przyszłym tygodniu. Nasze sztaby dogadają szczegóły co do warunków, jak i miejsca. Porozmawiajmy o Gorzowie, bo Gorzów mamy w sercu" zaproponował Wójcicki.

Piotr Wilczewski, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami także liczył na udział w debacie, dlatego natychmiast odpowiedział na zaproszenie:

Dziękuję Jacku za zaproszenie. Ja o Gorzowie, moim mieście, mogę rozmawiać zawsze i wszędzie. Mam nadzieję, ze nasze sztaby szybko znajdą dogodny termin i miejsce, i będziemy mogli się spotkać porozmawiać" odpowiedział Piotr Wilczewski.

Na razie nie są jeszcze znane konkrety dotyczące debaty. O wszystkich nowych szczegółach będziemy na bieżąco informować. A II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku.

Żużlowe twarze, które otrzymały mandat radnego. Kto nim został?

Sonda
Będziesz głosować w II turze wyborów samorządowych?
Łapiński ocenia wybory samorządowe!