ebut.pl Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław [ZDJĘCIA]

i

Autor: Miłosz Staszczyk - Miły z Obiektywem Mateusz Bartkowiak

żużel

Junior Stali Gorzów wkrótce będzie szukał klubu? Wiemy, kto go może zastąpić!

2023-10-06 11:25

To nie był udany sezon Mateusza Bartkowiaka. Z pewnością nie tak go sobie wyobrażał młodzieżowiec ebut.pl Stali Gorzów. Jego słaby rok był w dodatku okraszony kontuzją pod koniec sezonu. Wszystkiemu z boku przyglądali się gorzowscy działacze, którzy teraz postanowili podjąć odpowiednie kroki.

Stal Gorzów ewidentnie ma problem z drugim juniorem. Swoje zadania w 100% spełnia Oskar Paluch, ale od dłuższego czasu brakuje mu solidnego partnera do jazdy. Bartkowiak się nie sprawdza i zastępujący go Jakub Stojanowski także. Jakby tego było mało, to Oskar Hurysz na pewno nie będzie jeździł w Gorzowie w przyszłym sezonie, bo wybrał ofertę Enea Falubazu Zielona Góra.

Gorzowianie tym samym zostali zmuszeni do szukania juniora z zewnątrz. Już wcześniej informowaliśmy, że działacze ebut.pl Stali prowadzą zaawansowane rozmowy z Krzysztofem Lewandowskim, który w ostatnich sezonach reprezentował For Nature Solutions KS Apatora Toruń. To właśnie on miałby zastąpić Mateusza Bartkowiaka i być "doparowym" Oskara Palucha. Rozmowy cały czas w tym temacie trwają.

Jak już wspomnieliśmy, gorzowski zarząd na czele z Waldemarem Sadowskim podjął decyzję, że dadzą Bartkowiakowi wolną rękę na poszukiwanie nowego klubu. Gdzie zatem trafi wychowanek Stali?

Junior Stali Gorzów trafi do Poznania?! Zaawansowane rozmowy

Z naszych informacji wynika, że Mateusz Bartkowiak prowadzi bardzo poważne rozmowy z InvestHousePlus PSŻ-em Poznań. Jak wiemy, poznaniacy w sezonie 2024 mają startować w pierwszej lidze, czyli na zapleczu PGE Ekstraligi. W PSŻ-cie brakuje mocnego juniora, a Bartkowiak – jak na pierwszoligowe warunki – takowym by był.

Gorzowscy działacze doskonale wiedzą, co robią. Bartkowiak jeszcze przez rok będzie juniorem. Lewandowski jest od niego o dwa lata młodszy, więc tym młodzieżowcem byłby dłużej. To stawiałoby Stal w komfortowej sytuacji zwłaszcza w sezonie 2025, gdzie dobrych juniorów w PGE Ekstralidze byłoby jak na lekarstwo.

85 lat KS Unia Leszno. Wystawa "Mówisz Leszno - myślisz żużel"
Sonda
Czy twoim zdaniem Mateusz Bartkowiak w Poznaniu odbuduje formę?