Resuscytacja

i

Autor: arembowski/CC0/pixabay.com

Joannici z gorzowskiego II LO uczyć będą resuscytacji

2022-10-17 15:49

Akcja organizowana jest dla przedszkolaków i uczniów innych szkół. W wtorek, na terenach zielonych przy szkole będzie można nauczyć się jak ratować ludzkie życie.

Joannici z ogólniaka przy Przemysłowej pokażą jak prawidłowo wykonać resuscytację. Gorzowskie II LO zaprosiło przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich na lekcję pierwszej pomocy. W wtorek (18.10) dziać się będzie od godziny 11, na szkolnych terenach zielonych. Akcja odbywa się z okazji Światowego Dnia Resuscytacji. Uczniowie II LO, należący do Joannitów, pokażą jak ratować ludzkie życie.

Chcemy to pokazać na fantomach dzieci i fantomach dorosłych. Przedszkolaki przyjdą z pluszakami, też będą mogły sprawdzić jak to wygląda. To jedyna droga, żebyśmy wychowali społeczeństwo, które w dorosłym życiu będzie właściwie reagować na sytuacje zagrożenia życia, których będą świadkami - mówi Tomasz Pluta, dyrektor liceum.

II LO od kilku lat obchodzi w ten sposób Światowy Dzień Resuscytacji. Został on ustanowiony w 2013 roku i przypada 16 października. Głównym celem jest podnoszenie wiedzy na temat tego, jak udzielać pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymania akcji serca.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Fanfary już od 7/10

Pytanie 1 z 10
Legendarny film Quentina Tarantino "Pulp Fiction" był nominowany w siedmiu kategoriach do Oscarów. Ile statuetek ostatecznie zdobył?