gorzów kłodawa szkoła 1

i

Autor: facebook gmina Kłodawa Nowe gabinety w kłodawskiej szkole.

Jest przestrzeń i komfort oraz radość kłodawskich uczniów

2022-12-22 16:00

Szkoła podstawowa w Kłodawie jest większa, bo uczących jest coraz więcej. W grudniu zakończyła się rozbudowa. Z nowej części korzystają już dzieci oraz oczywiście nauczyciele, których komfort nauczania zdecydowanie się poprawił.

Cztery nowe gabinety oficjalnie oddano w Mikołajki [6.12]. Chodzi o to, aby młode pokolenie uczyło się w dobrych i bezpiecznych warunkach. Z roku na rok młodych mieszkańców Kłodawy przybywa, bo gmina prężnie się rozwija. Uczniów aktualnie jest ponad pięciuset.

- Szkoły są dla nas bardzo ważne, dlatego w placówki oświatowe od lat dużo inwestujemy. Brakuje nam sal dydaktycznych, wszędzie przybywa nam uczniów w rozbudowującej się gminie. Na razie dajemy sobie radę - mówi Anna Mołodciak, wójt gminy Kłodawa.

gorzów kłodawa szkoła 2

i

Autor: facebook gmina Kłodawa Dzieciaki, ale także nauczyciele są zadowoleni.

Budowa ruszyła w połowie roku. Przypomnijmy-  najpierw była rozbiórka, bo nowe sale miały powstać na starej, parterowej części budynku. Dobudowano piętro, a na nim dodatkowe klasy. Inwestycja kosztowała prawie 1 mln 600 tys. zł, z czego 600 tys. zł to dofinansowanie.

Teraz przed gminą Kłodawa kolejne wyzwanie- modernizacja Szkoły Podstawowej w Różankach. Pozyskano na ten cel prawie 6 milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych.

Ludzie chcą pomóc ofiarom wybuchu

Co wiesz o świętym Mikołaju? Rozwiąż quiz i sie przekonaj

Pytanie 1 z 9
Święty Mikołaj był orędownikiem: