Angela Barrett-Chalk

i

Autor: facebook.com/AngelaRBarrettChalk

ZDROWIE

Jej piersi ważą 13 kilogramów! Staniki musi kupować w... Polsce! Poznajcie historię 22-letniej Walijki

2023-07-17 16:24

Angela Chalk, młoda kobieta z Północnej Walii, jest zaledwie 22-letnia i jej piersi mają niezwykle dużą wagę, aż 13 kg. Musi korzystać z laski do poruszania się i boryka się z poważnymi trudnościami kręgosłupa. Dodatkowo, musi kupować staniki... w Polsce.

Angela zaczęła dojrzewać bardzo wcześnie, już w wieku siedmiu lat. Kiedy miała dziewięć lat, musiała zacząć nosić biustonosze, a gdy miała 14 lat, miała już rozmiar miseczki H. Jej piersi nadal rosły, a obecnie mają rozmiar 40K. Z powodu tak dużego rozmiaru, wielu codziennych czynności sprawia jej duże kłopoty.

Angela Chalk staniki kupuje w... Polsce! Dlaczego?

Angela napotyka ogromne trudności w znalezieniu odpowiedniego biustonosza ze względu na wielkość swoich piersi. Często fiszbiny nie wytrzymują ciężaru jej biustu i pękają. Dodatkowo cierpi na wysypki wywołane potem, a ramiączka biustonosza wbijają się głęboko w jej skórę, powodując siniaki i blizny na ramionach. Ponadto, Angela wydaje dużo pieniędzy na specjalne staniki, które musi zamawiać z Polski. Problemy z poruszaniem się również utrudniają jej życie.

- Nie wychodzę z domu, chyba że na zakupy, ale zawsze zabieram ze sobą laskę - przyznaje Chalk w rozmowie z Daily Mail. - Ludzie ciągle na mnie wpadają. Wiele razy wracałam do domu z siniakami na piersiach, bo ktoś przypadkowo mnie uderzył. Muszę nosić też specjalne 'babcine' staniki, które zamawiam z Polski. Ich koszt zaczyna się od ponad 400 zł za sztukę - zdradziła w rozmowie z Daily Mail.

Angela codziennie doświadcza ogromnego bólu kręgosłupa, który towarzyszy jej nieustannie. Nawet po zastosowaniu środków przeciwbólowych, często nie odczuwa ulgi. Kobieta żyje w strachu, że jej ciężki biust może prowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu i kalectwa. Zdaje sobie sprawę, że jej zdrowie jest poważnie zagrożone.

Co na to lekarze?

Kobieta od dłuższego czasu desperacko próbuje uzyskać zgodę na operację redukcji biustu. Niestety, napotyka opór ze strony lekarzy. Mimo że zdiagnozowano u niej gigantomastię, czyli nadmierny przerost piersi, niektórzy medycy są przekonani, że wystarczy, gdy jedynie schudnie.

- Gdyby udało mi się przeprowadzić operację, zmieniłoby to moje życie. Jeśli miałbym przejść ten zabieg, to dosłownie zdjąłby on ciężar z moich barków - przyznała.

Wformie24 - 7 zasad ćwiczeń dla otyłych
Sonda
Masz nadwagę?