gorzów biała sobota 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Profilaktyka to podstawa - uważa pani Marta.

Biała Sobota

Skontroluj piersi i wątrobę - zachęcają gorzowscy specjaliści

2023-06-13 17:11

Zdrowie jest tylko jedno, więc warto znaleźć czas, by o nie zadbać. W Gorzowie w ramach Białej Soboty [17.06] panie poniżej 50-tki będą mogły zrobić darmowe USG piersi, a wszyscy pełnoletni profilaktycznie sprawdzić stan wątroby.

Gorzowska akcja „Wątroba pod kontrolą” to badania takie jak : AST, ALT, GGT oraz bilirubina całkowita. Chętni powinni się zgłosić w punkcie pobrań przy ul. Dekerta w sobotę między godz. 12 a 15. 

- Są to badania wskazujące na to, w jakim stanie jest nasza wątroba czy funkcjonuje prawidłowo. Taką profilaktykę powinny wykonać także osoby, u których nie ma objawów choroby. Nie trzeba być na czczo, wystarczy przyjść i  pobrać numerek w rejestracji -  wyjaśnia Marta Mackiewicz-Polska, diagnosta laboratoryjny.

Wyniki będą dostępne po południu na koncie internetowym pacjenta lub w Punkcie Wydawania Wyników od poniedziałku [19.06].

gorzów biała sobota 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Fachowiec od USG czeka na panie.

Z kolei na USG piersi trzeba się zarejestrować przez szpitalny call center pod numerem telefonu 95 782 77 77. Liczba miejsc ograniczona. Pacjentki, jeśli zajdzie potrzeba, będą kierowane na dodatkową diagnostykę, na mammografię czy biopsję. Takie badanie organizowane jest raz w miesiącu. Kolejne planowane jest po wakacjach.

Postrzelonemu Bocianowi Rogerowi trzeba było amputować część skrzydła

Czy powinieneś pójść na terapię? Te pytania pomogą ci poznać odpowiedź! [QUIZ]

Pytanie 1 z 6
Odczuwasz negatywne stany emocjonalne (np. smutek, lęk, złość…)