potracenie międzyrzecz

i

Autor: materiały Lubuska Policja Motorowerzysta nie miał szans.

Jednak ARESZT dla pijanego sprawcy śmiertelnego wypadku w Międzyrzeczu [AUDIO]

2020-04-17 15:48

Zginął 23-latek, a 30-letni kierowca osobówki miał ponad 3 promile alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Najpierw wniosek prokuratury rozpatrywał międzyrzecki sąd, potem gorzowski. Zapadły dwie różne decyzje.

Prokuratura tuż po tragicznym zdarzeniu 30 marca złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla sprawcy potrącenia. Sąd Rejony w Międzyrzeczu go odrzucił. Dlaczego?

Jakie były przesłanki? Wyjaśnia wyjaśnia Lidia Wieliczuk, rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie:

Z tym nie zgodziła się prokuratura i złożyła zażalenie. Sąd w Gorzowie w czwartek (16.04) rozpatrzył sprawę i... zmienił wcześniejsze postanowienie.

Co zdecydowalo przyjęciu wniosku prokuratury? Ponownie rzecznik Wieliczuk:

Mężczyzna wcześniej był karany za podobne przestępstwo. Dwie różniące się od siebie decyzje, to podobno kwestia oceny przez danego sędziego. 30-latek trafi więc do aresztu na trzy miesiące i będzie czekał na rozprawę. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu do 12 lat więzienia.

potracenie miedzyrzecz1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

Przypomnijmy- 28 marca na jednej z ulic w Międzyrzeczu kierowca opla zderzył się czołowo z motorowerem. 23-latek zginął na miejscu. 30-latek był w stanie upojenia alkoholowego, nie miał uprawnień do kierowania.