Jazda konno

i

Autor: RobGlenister / www.pixabay.com

SPORT

Jazda konno na topie! Szkółki jeździeckie w pobliżu Gorzowa

2023-07-09 10:08

Jazda konno to coraz bardziej popularny sport, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. I bardzo dobrze, bo jeździectwo niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych: wpływa m.in. na kształtowanie prawidłowej postawy i poprawia kondycję. Sprawdziliśmy więc, gdzie w pobliżu Gorzowa można potrenować jazdę konną.

Jazda konna dla zdrowia! Dlaczego warto uprawiać jeździectwo?

Pierwszą korzyścią, związaną z uprawianiem jakiejkolwiek fizycznej dyscypliny sportu, jest poprawa kondycji. Jazda konna wymaga zaangażowania przede wszystkim zaangażowania dolnych partii ciała, takich jak uda, łydki i pośladki, ale wysiłek fizyczny sprawia, ze poprawia się cała kondycja organizmu.

Dodatkowo, niewątpliwym atutem jest też poprawa sylwetki i zrzucenie zbędnych kilogramów. Jedna godzina jazdy konnej to około 500 spalonych kalorii.

Co więcej, jeździectwo dobrze wpływa na kształtowanie postawy i jest pomocne przy wielu schorzeniach kręgosłupa. Stąd też popularna metoda leczenia z udziałem koni, zwana hipoterapią.

Ale jazda konno ma też niezwykły wpływ na poprawę zdrowia... psychicznego. Energia koni pomaga się zrelaksować, odprężyć, uspokaja umysł i pomaga mu się zregenerować.

Stadniny koni niedaleko Gorzowa

W województwie lubuskim nie brakuje miejsc, w których można poćwiczyć jazdę konną. postanowiliśmy więc sprawdzić, gdzie w pobliżu Gorzowa znajdują się szkółki jeździeckie.

1. Stajnia ROBIR - Kłodawa, ul. Rzeczna 8

2. Stajnia Ornovia - Kiełpin

3. Lucjanowe Ranczo Jeziorki - Jeziorki 6, Krzeszyce

4. Ośrodek Jeździecki "MASTER" - Lubniewice, ul. Gorzowska

5. Stajnia Bonanza - Bolemin

Sonda
Umiesz jeździć konno?
Ogromny byk urwał się z łańcucha i spacerował przed kościołem. Uciekł z transportu do rzeźni