Bombki

i

Autor: Canva Pro

MIKOŁAJKI

Jarmark Mikołajkowy w Międzyrzeczu. Gdzie, kiedy, co przygotowano?

2023-12-06 13:47

Już w środę, 6. grudnia, przypadają Mikołajki. To dzień wyczekiwany przede wszystkim przez najmłdoszych, do których przychodzi wtedy Mikołajk z drobnymi upominkami i słodyczami. Tego dnia w wielu miastach organizowane są także również różnego rodzaju jarmarki świąteczne i imprezy towarzyszące, które mają wprawić wszystkich mieszkańców w świąteczny klimat. Nie inaczej będzie w Międzyrzeczu!

Występy, warsztaty i świąteczne potrawy

Jak co roku, dokładnie w Mikołajki, w Międzyrzeczu odbędzie się Jarmark Mikołajkowy. Na placu przy ratuszu zaplanowano szereg atrakcji, które rozpoczną się o godzinie 16:00. To właśnie wtedy oficjalnie uruchomione zostanie świąteczne oświetlenie i choinka.

O godzinie 16:15 zaplanowano występy międzyrzeckich przedszkolaków i wokalistek, a od 17:00 chętni będą mogli wziąć udział w świątecznych warsztatach. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję przygotować włóczkowe skrzaty, szyszkowe Mikołaje, a także papierowe bałwanki i bombki. Zajęcia prowadzone będą w sali ślubów.

O 18:30 zaplanowano happening ElfOrd Wyższa Szkoła Elfów, natomiast o godzinie 19:45 wokół ratusza przejdzie mikołajkowy korowód.

Całość zwieńczy koncert zespołu Sammy Swoi, który rozpocznie się o godzinie 20:15.

To oczywiście nie koniec, bo, jak na jarmark przystało, przy ratuszu pojawią się stoiska ze świątecznymi potrawami oraz rękodziełem przygotowanym przez lokalnych twórców.

Na miejsce przyjedzie też Mikołaj, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie. Będzie też wenecka karuzela!

Utrudnienia w centrum Międzyrzecza

W związku z organizacją mikołajkowego jarmarku trzy ulice wokół ratusza zostały całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego. Chodzi o ul. Wesołą, Rynek i Lipową. Ulice zostały wyłączone z ruchu już w poniedziałek wieczorem (04.12) a zmiany będą obowiązywać aż do czwartku, do godziny 14:00.

Jarmark w Międzyrzeczu. Harmonogram

Jarmark Międzyrzecz

i

Autor: Międzyrzecki Ośrodek Kultury / www.facebook.com
Sonda
Masz jakieś plany na Mikołajki?
Najlepszy prezent od świętego Mikołaja to... #EwelinaPyta