gorzów janusz gw

i

Autor: Fragles Janusz po rewitalizacji znów usiadł na leżaku.

Janusz po liftingu znów króluje na gorzowskim bulwarze [AUDIO]

2020-10-09 10:30

Zauważyliście, że na parę tygodni zniknęła ważna postać z nadwarciańskiego nabrzeża? Rzeźba, realnych rozmiarów, przeszła renowację. Pod okiem specjalistek-autorek zyskała nowy blask. Jakie zabiegi zastosowano?

Janusz Gorzowski opuścił bulwar wschodni pod koniec sierpnia, na kilka tygodni. Gdzie się podział? Udała się na zasłużony wypoczynek połączony z regeneracją. Przebywanie na świeżym powietrzu bez względu na aurę niszczy "skórę" oraz odzież.

Rzeźbę poddano odnowieniu od stóp do głów. Blask zyskała cera, a na twarzy pojawił się rumieniec. Z kolei spodenki i kapelusz zostały odświeżone, zmieniły się klapki.

Gdzie przebywał Janusz Gorzowski?- mówią Ewa Kozubal i Ewa Bone, autorki rzeźby:
gorzów janusz gw1

i

Autor: Fragles Janusz skupia wzrok na gazecie.

Janusz Gorzowski jak żywy, siedzący na leżaku z ciekawą lekturą w rękach znów intryguje przechodniów i turystów. W sumie robi tak od 2015 roku, jak tylko pojawił się na bulwarze.

Przypomnijmy- rzeźba uświetniła ówczesne Dni Gorzowa. Postać zyskała sympatię mieszkańców, którzy przy różnych okazjach robią sobie z nim zdjęcia. Brał on także udział w licznych ulicznych działaniach artystycznych.

Siemianowicki zameczek odzyskał świetność

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?