Stal Gorzów w Grudziądzu

i

Autor: Konrad Marzec

ŻUŻEL

Jak żużlowcy Stali Gorzów poradzili sobie w Grudziądzu? Nasze oceny

2023-07-24 12:15

Ebut.pl Stal Gorzów w bardzo dobrym stylu pokonała ZOOleszcz GKM Grudziądz 49:41. Gorzowianie umocnili się w fazie play-off, w której już wiemy, że zmierzą się z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Wracam jednak jeszcze na chwilę do meczu w Grudziądzu. Który zawodnik wypadł najlepiej, a który najgorzej? O tym poniżej.

Oceniamy zawodników Stali Gorzów po meczu w Grudziądzu

Nasze oceny żużlowców przedstawimy w szkolnej skali 1-6. Przeczytajcie poniżej!

  • Oskar Fajfer 5 (11+3 punktów): Kapitalny mecz Fajfera w Grudziądzu. Zawodnik, który w tym roku dołączył do ebut.pl Stali Gorzów pokazuje już po raz kolejny, że nie będzie chłopcem do bicia. W Grudziądzu był liderem z prawdziwego zdarzenia, a do tego pomagał kolegom z drużyny, o czym świadczą między innymi aż trzy bonusy.
  • Martin Vaculik 4+ (10 punktów): Słowak nie ustrzegł się błędów, ale było to kolejne, równe spotkanie lidera ebut.pl Stali Gorzów. Dodatkowo oddał swój ostatni bieg juniorowi, Oskarowi Paluchowi, czym tym bardziej podbił morale w drużynie.
  • Wiktor Jasiński 4+ (8+1 punktów): Najlepszy mecz w ekstraligowej karierze Wiktora Jasińskiego. Udowodnił już w tym sezonie, że grudziądzki tor mu po prostu leży i tak też było w meczu z ZOOleszcz GKM-em. Wiktor dobrze wyjeżdżał spod taśmy i był szybki na dystansie.
  • Oskar Paluch 4+ (6 punktów); Kapitalny początek Palucha dał ebut.pl Stali dużo więcej tlenu i to ich potem napędziło. Młodzieżowiec był bardzo szybko, co pokazał zwłaszcza w czwartym biegu. Potem wpadło zero i wykluczenie na punktowanej pozycji. Mimo to, był to solidny występ juniora.
  • Anders Thomsen 4 (10+1 punktów): Mimo 11 punktów łącznie z bonusami, to był to mocno średni występ sympatycznego Duńćzyka. Dobrze wyjeżdżał spod taśmy, ale na dystansie niczym większym się nie wyróżnił. To co zdobył na pierwszych metrach, to z reguły dowoził. Thomsen również nie ustzegł się błędów i dał się kilka razy wyprzedzić.
  • Szymon Woźniak 3- (3+2 punktów): Był to zdecydowanie najgorszy występ Woźniaka w tym sezonie. Niemrawy na starcie i na dystansie. Jego ocenę ratuje ostatni występ, gdzie dowiózł podwójne zwycięstwo do mety. Mecz zdecydowanie do zapomnienia.
  • Jakub Stojanowski 1+ (1 punkt): Z pewnością nie tak debiutant w PGE Ekstralidze wyobrażał sobie swój występ. Stojanowski w tym spotkaniu nie wyróżnił się absolutnie niczym. Plusik na zachętę od naszej redakcji.
Bartosz Zmarzlik wywiad
Sonda
Czy zgadzasz się z naszym ocenami zawodników Stali Gorzów?