Zdjęcie z wakacji

i

Autor: Q000024 / www.pxhere.com

WAKACJE

Jak robić dobre zdjęcia? Musisz to wiedzieć przed wyjazdem na wakacje

2023-07-05 15:24

Udany urlop to nie tylko relaks i wypoczynek, ale też świetne zdjęcia, którymi można się podzielić na mediach społęcnzościowych lub zachować dla siebie na pamiętkę. Jednak, wbrew pozorom, zrobienie dobrego zdjęcia to nie taka łatwa sztuka. Przygotowalismy więc dla Ciebie kilka trików, które sprawią, że swoimi fotkami powalisz innych na kolana!

6 sposobów na idealne zdjęcie z wakacji

Żeby zrobić dobre zdjęcie tak naprawdę nie potrzeba specjalistycznego sprzętu. Dobre fotki można zrobić nawet zwykłym aparatem w telefonie. Warto jednak zastosować się do kilku wskazówek, by te fotki były jak najlepsze.

1. Trzymaj aparat pod ręką

Idealne ujęcia są często kwestią przypadku. Nawet nie wiesz kiedy trafisz na idealny moment, by zrobić zachwycające zdjęcie. Dlatego aparat warto mieć zawsze przy sobie.

2. Rób zdjęcia o świcie lub o zmierzchu

To nieprawda, że najlepsze ujęcia wychodzą w pełnym słońcu. Słońce dobijające się na osobie fotografowanej może tworzyć nieciekawe efekty, takie jak cienie czy plamy, z którymi nie będziesz wyglądać korzystnie. Najlepszą porą do robienia zdjęć jest wczesny ranek lub późne popołudnie (lepiej unikać fotografowania między godziną 10:00 a 14:00). Magic Hour, czyli godzina, w której wyjdą najlepsze ujęcia wypada tuż przed zachodem słońca.

3. Szukaj ciekawych faktur i naturalnych linii

Fotografie wykonanie na tle niejednorodnych powierzchni na pewno zwiększą atrakcyjność Twojego zdjęcia! Chodzi np. o ściany z kamieni czy ciekawie ułożonych płyt, widok zakręconej drogi lub ujęcie łubu wychodzącego z budynku.

4. Zmieniaj kadry

Nie przywiązuj się do jednej stałej pozy. Rób zdjęcia z bliskiej i dalekiej odległości, z przodu bądź z tyłu. Staraj się zachowywać naturalnie tak, jakby zdjęcie totalnie Cię zaskoczyło.

5. Zwróć uwagę na tło

To nie bez znaczenia co znajduje się za osobą fotografowaną. Często bałagan, nieporządek lub po prostu nieatrakcyjne elementy architektury mogą popsuć całe zdjęcie.

6. Miej pomysł na zdjęcie

Oczywiście, piękne zdjęcia mogą wyjść w najmniej oczekiwanym momencie, ale warto też zaplanować sobie co ma się znaleźć na zdjęciu i w jaki sposób ma ono zostać wykonane zanim naciśniesz klawisz aparatu. Dzięki temu po powrocie do domu nie będziesz musiał przedzierać się przez miliony podobnych ujęć i wybierać tych najlepszych.

Mistrz judo Paweł Nastula niszczy zdjęcie z kolacji z Putinem