Karmnik ptaki zima

i

Autor: Canva Pro

ZWIERZĘTA

Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę? Ptaki i dzika zwierzyna potrzebują wsparcia i jedzenia

2023-12-01 10:00

Zima to wyjątkowo trudny okres dla zwierząt, głównie tych żyjących dziko lub bezdomnych. Pomoc ludzi jest dla nich w tym czasie wręcz nieoceniona. A pomóc może każdy! W jaki sposób?

Gdy temperatury spadają, na dworze robi się mroźno, deszczowo i śnieżnie, zwierzęta stają przed bardzo dużym wyzwaniem. Muszą bowiem znaleźć nie tylko schronienie przed przeszywającym zimnem, ale także pożywienie, do którego dostęp w tym czasie jest mocno ograniczony.

Dzięki naszej pomocy może im być jednak dużo łatwiej! Eksperci podpowiadają w jaki sposób każdy z nas może zadbać o dzikie i bezdomne zwierzęta.

Schroniska liczą na pomoc

Pierwszym punktem do którego warto się udać chcąc pomóc zwierzętom są lokalne schroniska. W okresie zimowym wzrasta zapotrzebowanie na pełnowartościowe karmy dobrej jakości. Do tego przydaje się m.in. słoma, którą można wyłożyć budy dla psów.

Jeśli chcesz pomóc - zadzwoń do schroniska i zapytaj co w danym momencie jest tam najbardziej potrzebne.

Wystaw karmę dla ptaków

Jeśli tylko masz taką możliwość kup (lub zrób samodzielnie) karmnik dla ptaków. Pamiętaj, żeby nie wrzucać tam chleba, a rożnego rodzaju nasiona i ziarna, ale także suszone lub świeże owoce bądź gotowane warzywa.

Pomóż zwierzętom leśnym

W okresie zimowym nie tylko ptaki, psy czy koty, ale również zwierzęta leśne potrzebują naszego wsparcia. Zimą trudno o pokarm w lesie, dlatego warto włożyć do specjalnych paśników ziarna zbóż, kukurydzę, siano, kapustę, marchew lub buraki.

Sonda
Masz zwierzę w domu?
Egzotyczne zwierzęta w bydgoskiej SISU Arenie