Ścieżka nad Kłodawką

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / www.um.gorzow.pl

MIASTO

Jak będzie wyglądać ścieżka nad Kłodawką w Gorzowie? W styczniu spotkanie informacyjne

2023-12-28 14:48

Gorzowscy urzednicy przygotowują się do rozbudowy traktu pieszo-rowerrowego wzdłuż rzeki Kłodawki. Ścieżka będzie dłuższa i ma przebiegać przez... ogródki działkowe. Jak dokładnie bedzie wyglądać? Mieszkańcy moga się tego dowiedzieć na spotkaniu informacyjnym, które zaplanowano pod koniec stycznia.

Sporządzony już został plan funkcjonalno-użytkowy dla kontynuacji ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż Kłodawki. W przyszłym roku gotowy ma być projekt, a za dwa lata, tj. w 2025 roku, miałaby się zacząć budowa.

Ścieżka nad Kłodawką przyciąga mieszkańców

Trakt zlokalizowany wzdłuż brzegów rzeki Kłodawki to jedno z popularniejszych, spacerowych miejsc w Gorzowie. Piękne okoliczności przyrody przyciągają amatorów aktywności na świeżym powietrzu. A już wkrótce może ich być jeszcze więcej!

W tej chwili ścieżka ma około 2,5 kilometra długości i prowadzi od skrzyżowania ul. Składowej i Garbary aż do ul. Chodkiewicza. Gorzowscy urzędnicy planują ją jednak "wydłużyć". Zgodnie z założeniami, docelowo miałaby prowadzić aż do granic miasta z gminą Kłodawa.

Wstępne założenia dalszej ścieżki nad Kłodawką

Gotowy jest już Plan Funkcjonalno-Użytkowy dla kontynuacji ścieżki nad Kłodawką i każdy mieszkaniec może się z nim zapoznać TUTAJ.

W styczniu, a dokładniej 25. stycznia 2024 roku, planowane jest też spotkanie informacyjne dla mieszkańców, na którym będą mogli poznać przyjęte rozwiązania oraz planowany przebieg ścieżki.

Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem i do uczestniczenia w spotkaniu. Oprócz projektanta, który jest autorem PFU, wezmą w nim udział Iwona Olek – zastępca prezydenta miasta ds. gospodarki oraz Jacek Szymankiewicz – zastępca prezydenta miasta ds. rozwoju" - informuje Anna Pękalska z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 4.

Warta zalała dolne tarasy gorzowskich bulwarów

Sonda
Wolisz spacer po lesie czy relaks nad jeziorem?
Spacer ścieżką w koronach drzew - Ciężkowice