bieg

IX Gorzowska Nadwarciańska Dycha za nami! Pogoda nie pomogła biegaczom. Jak przebiegło wydarzenie?

2024-06-16 12:32

W niedzielny poranek w Gorzowie odbyła się dziewiąta edycja Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o bieg na dziesięć kilometrów. Biegacze startowali z Bulwaru Zachodniego i biegli między innymi w kierunku stadionu Stali Gorzów. Sprawdzajcie nasze zdjęcia z tego wydarzenia!

Trasa wyglądała następująco: uczestnicy biegli przez Most Staromiejski, ul. Fabryczną, ul. Waryńskiego, stadion żużlowy im. Edwarda Jancarza (tutaj będzie odcinek Charta Nadwarciańskiej Dychy), ul. Kwiatową, ul. Budowlanych, ul. Fabryczną, ul. Grobla, Most Staromiejski, ul. Spichrzowa, ul. Nadbrzeżna.

Kto był najlepszy w IX edycji Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy?

Dokładnie 270 uczestników ukończyło IX Gorzowską Nadwarciańską Dychę. Pierwszy na mecie był reprezentant Kenii, Tom Mutie z czasem 31,35 min. Drugi Didovodiuk Dmytro, a trzeci Krzysztof Tschirch. Jeśli chodzi o kobietę, to najlepsza reprezentantka Ukrainy, Krystyna Bohomiahkova, która dobiegła do mety z kobiet jako pierwsza, a w ogólnym rankingu była dwunasta.

Pogoda dała się we znaki!

Szczęście, uśmiech, pot i łzy. To towarzyszyło wszystkim uczestnikom, którzy ukończyli gorzowską dychę. Pogoda przez większość biegu nie pomagała, bo mocno świeciło słońce. Biegacze mieli największe problemy właśnie na drugim okrążeniu, gdzie tego słońca było najwięcej.

Koniecznie sprawdźcie naszą galerię zdjęć z tego biegu!

Oprócz samego biegu, organizatorzy przygotowali dla wszystkich kilka niespodzianek. Można było spróbować kawy Progusta, wygrać vouchery na różne atrakcje, a także chociażby uczestniczyć w specjalnej przygotowanej strefie przez gorzowski oddział Radia Eska.

21. Olsztyński Bieg Jakubowy
Sonda
Lubisz biegać?