Ceny paliw w  Gorzowie

i

Autor: pci

paliwo

Ile kosztuje paliwo po wyborach w Gorzowie? Ceny zwalają z nóg!

2023-10-26 16:07

Tak drogiego diesla i benzyny nie było od dawna! Złośliwi powiedzą, że to efekt końca wyborów parlamentarnych w Polsce. Od tego czasu na gorzowskich stacjach paliw możemy zauważyć zwyżkę cen. Ile teraz kosztuje litr benzyny i diesla? O tym poniżej.

Sprawdziliśmy, jak wyglądają ceny paliw na stacjach w Gorzowie. Faktycznie, wysokie ceny są widoczne. Gdzie jest najdrożej?

Co ciekawe, najdrożej jest na stacjach benzynowych, które są usytuowane na tzw. "wylotówkach". Najwięcej za litr paliwa zapłacimy na stacjach... Orlen.

Wysokie ceny paliwa w Gorzowie! Wiemy, gdzie jest najdrożej

26 października przejechaliśmy się po Gorzowie i sprawdziliśmy ceny na kilku stacjach benzynowych. Porównaliśmy je z tym, co zastaliśmy jeszcze jakiś czas temu tuż przed wyborami parlamentarnymi. Różnica jest ogromna!

Zdecydowanie najdrożej, co nie może nikogo dziwić, jest na stacji benzynowej Orlen przy ulicy Górczyńskiej 57 (wyjazd w stronę Kłodawy). Tam za benzynę i olej napędowy zapłacimy aż 6,37 zł/l! To 16 groszy więcej, niż jeszcze dwa tygodnie temu. Nie inaczej jest na innych stacjach. Na popularnym cpn-ie przy ul. Walczaka za litr benzyny musimy zapłacić 6,27 zł, a za diesla 6,29 zł. To również spora nadwyżka w porównaniu z tym, co było jeszcze przed wyborami.

A jak jest w innych częściach kraju? Sprawdźcie!

Czy w najbliższym czasie doczekamy się obniżek? Z pewnością nie. Trzeba się przygotować, że ceny paliwa będą rosnąć. Jaki jest górny pułap? Ciężko stwierdzić.

Nowa benzyna w Polsce. Zaskoczenie na stacji paliw MOL
Sonda
Czy w związku z cenami paliw przesiadasz się na komunikację miejską?