serial

Gwiazdy. Tak zmieniał się Krzysztof Stroiński, czyli jeden z głównych bohaterów "Daleko od szosy". Zobaczcie jego zdjęcia

2024-02-05 11:06

Pamiętacie głównego aktora serialu "Daleko od szosy"? Krzysztof Stroiński nie grał tylko Leszka Góreckiego we wspomnianej produkcji. Aktor ma za sobą wiele innynch, ciekawych ról. Przyjrzeliśmy się, jak zmieniał się Stroiński na przestrzeni własnie tych lat.

Na wstępie przypomnijmy, że Krzysztof Stroiński urodził się 9 października 1950 roku w Pszczynie i ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi w 1972 roku. Już w trakcie studiów rozpoczął swoją karierę aktorską, występując w różnych produkcjach, takich jak "Pierścień księżnej Anny", "Doktor Ewa", czy "Samochodzik i templariusze".

Mimo że Krzysztof Stroiński pojawił się w wielu filmach przed "Daleko od szosy", to rola Leszka Góreckiego okazała się punktem zwrotnym w jego karierze. Mimo upływu lat od premiery serialu, który wyreżyserował Zbigniew Chmielewski, postać popularnego Leszka nadal cieszy się sympatią widzów.

Oprócz udziału w "Daleko od szosy", Krzysztof Stroiński wzbogacił polską kinematografię swoim wkładem w filmy takie jak "Matki, żony i kochanki", "Zaczarowane podwórko" czy "Pitbull". Zdobył uznanie za swoje pierwszoplanowe role męskie w produkcjach "Rysa" (2009) i "Anatomia zła" (2015).

Pomimo sukcesu i rozpoznawalności, Krzysztof Stroiński nie eksponuje swojego życia prywatnego w mediach społecznościowych. Nie posiada kont na Facebooku ani Instagramie, co podkreśla jego dystans do popularności. W jednym z wywiadów zaznaczył, że dla niego priorytetem jest ochrona prywatności. Aktor jest szczęśliwie żonaty od wielu lat z Katarzyną.

Aktor jest znany z różnorodnych wcieleń w swojej karierze. Czasem decyduje się na noszenie zarostu, czasem jest łysy, a innym razem pozostawia długie włosy. Zdjęcia pokazują różne oblicza tego utalentowanego aktora, który nie tylko zachwyca swoją grą aktorską, ale również swoją wszechstronnością i zdolnością do zmiany wizerunku.

Krzysztof Stroiński to nie tylko Leszek z "Daleko od szosy". Jego bogata filmografia, różnorodność ról oraz skromność w życiu prywatnym sprawiają, że warto bliżej przyjrzeć się tej ikonie polskiego kina. Mimo upływu lat, aktor pozostaje aktywny i nadal zaskakuje swoim talentem na ekranie.

Krzysztof Stroiński

i

Autor: Podlewski / AKPA / Wikimedia Commons
Obsada serialu Riverdsle po latach. Dorastali na naszych oczach!
Sonda
Lubisz serial "Daleko od szosy"?