gorzów grypa atakuje 1

i

Autor: edziecko.pl zdjęcie ilustracyjne

Grypa atakuje w Gorzowie i w regionie! Kiedy szczyt zachorowań?

2022-12-28 19:37

Przychodnie oblegane przez pacjentów, w aptekach wykupowane są leki przeciwgrypowe. Wirusy zbierają żniwo i to w większości wśród dzieci. Gorączka, ból mięśni, kaszel i katar to m.in objawy grypy. Co nas czeka? Przeczytajcie!

Grypa atakuje - co wynika ze statystyk?

Jak podaje gorzowskie sanepid - od 1 września do 15 grudnia w Lubuskiem odnotowano prawie 26 tysięcy zakażeń i podejrzeń zakażeń grypy. Z czego 15 tysięcy u dzieci do 14 roku życia. W ubiegłym roku w tym czasie zakażeń było o połowę mniej. Podobne dane dotyczą gorzowian.

- Ten wzrost zakażeń jest bardzo duży. W samym Gorzowie zachorowało już 3056 osób, w tym prawie 1500 dzieci, które nie przekroczyły 14 lat. To już jest więcej niż w całym sezonie epidemicznym ubiegłego roku. Wtedy zachorowało 2460 mieszkańców - mówi Magdalena Kubasiewicz z wojewódzkiego sanepidu w Gorzowie.

gorzów grypa atakuje 2

i

Autor: Polina Tankilevitch/pexels.com Pomagają leki antywirusowe.

Grypa prognoza - co nas czeka?

Szczyt zakażeń na grypę przypada między lutym a marcem. Specjaliści nie potrafią oszacować czy on się przesunął czy jeszcze czeka nas więcej zachorowań. Grypę trzeba wyleżeć, groźne są jej powikłania. Po poradę trzeba się wybrać do lekarza rodzinnego. Przed zakażeniem chronią także szczepionki. O nich wkrótce więcej.

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 13 Witamina C

Czy jesteś zagrożona anemią?

Pytanie 1 z 10
Odkąd zaszłaś w ciążę, wręcz nie możesz patrzeć na mięso...