Gorzów: rowerowa stolica Polski

i

Autor: SG

Sport i rekreacja

Grupa Rowerowe Wycieczki Gorzów zaprasza w długi weekend

2023-06-07 15:57

Chodzi o wyprawy rowerowe do Choszczna i Łagowa. Pod nogą będzie sporo kilometrów. Dla tych, którzy nie czują się na siłach RWG ma także ofertę. A wszystko, żeby Gorzów został Rowerową Stolicą Polski.

Długi weekend spędź na rowerze. Na krótsze i dłuższe wycieczki zaprasza facebookowa grupa Rowerowe Wycieczki Gorzów. W Boże Ciało, czyli w czwartek [8.06] wyprawa do Choszczna. Start o godz. 7:30 z Parku Górczyńskiego. To około 140 kilometrów w obie strony. Z kolei w niedzielę [11.06] wycieczka do Łagowa. Wyjazd o godz. 8 z placu przy katedrze. Jeżeli jesteście zainteresowani, dołączcie do grupy na Facebooku, tam znajdziecie szczegóły. Grupa organizuje też cykliczne przejażdżki w czerwcu.

W środy o godz. 17 będzie luźne kręcenie do 50-70 km w spokojnym tempie. A co niedzielę o godz. 11 z Parku Górczyńskiego będą startowały rodzinne wycieczki z dziećmi - mówi Mateusz Wardziak​, założyciel RWG:

Wycieczki organizowane przez RWG są częścią tegorocznej rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Do końca czerwca kręcimy kilometry dla Gorzowa.

QUIZ. Stolice znanych państw, ale... w przeszłości! Pytania o Kraków się nie spodziewaj

Pytanie 1 z 13
Ale zacznijmy od Polski. Poza Warszawą w historii naszego kraju funkcję stolicy pełniło sześć miast. Wskaż, które: