potrącenie górczyńska

i

Autor: coola

Zmarł 41-letni mężczyzna potrącony na przejściu dla pieszych w Gorzowie [AKTUALIZACJA]

2020-02-24 11:20

Nie udało się uratować 41-letniego mężczyzny, który rano został potrącony przez samochód. Do zdarzenia doszło około 6:00 w poniedziałek (24.02) na pasach na rondzie Górczyńskim.


Mężczyzna przechodził przez przejście od strony Piłsudskiego w kierunku Czartoryskiego. Kiedy był już na pasach uderzył w niego osobowy Volkswagen.

- Siła była bardzo duża. Ciało mężczyzny leżało kilka metrów od przejścia dla pieszych. Policjanci sprawdzają teraz jak doszło do tego zdarzenia - mówi Mateusz Sławek z lubuskiej policji.


Do śmiertelnego potrącenia doszło tez w Kostrzynie. W niedziele kierująca osobowym mitsubishi na ulicy Gorzowskiej uderzyła w przechodząca przez jezdnię 78 letnią kobietę, która zmarła na miejscu. Policja ustala okoliczności zdarzenia bo nie jest pewne czy do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych czy poza nim. Z kolei w piątek przy Białym Kościółku w Gorzowie osobówka uderzyła w przechodzącą przez pasy kobietę, która odbiła się od maski i upadła na ziemie Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności zarówno przez pieszych jak i kierowców bo warunki drogowe są bardzo trudne.