Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim

i

Autor: Przemysław Ciućka

Grand Prix zostaje w Gorzowie! Poznaliśmy datę!

2022-11-07 13:54

Żużlowe Grand Prix nadal będzie odbywać się w Gorzowie Wielkopolskim. Promotorzy Discovery Events w poniedziałek podali dokładną datę rundy, która odbędzie się w naszym mieście. Jednak to nie koniec niespodzianek dla kibiców!

Oprócz Grand Prix odbędzie się także SGP2, czyli mówiąc inaczej indywidualne mistrzostwa świata juniorów. Impreza młodzieżowa odbędzie się dzień przed rywalizacją seniorów. To nowość, bo nigdy przedtem taka impreza nie odbywała się na stadionie im. Edwarda Jancarza.

O przedłużeniu kontraktu z Discovery Events mówiono już od dawna. Informacje potwierdził sam prezes Stali Gorzów, Waldemar Sadowski.

Poznaliśmy datę Grand Prix w Gorzowie

Gorzowska runda Grand Prix jest piąta w kolejności. Cykl zainauguruje w chorwackim Gorican. Natomiast najlepszy żużlowcy świata będą ścigać się w Gorzowie dokładnie 24 czerwca.

Święto żużla w Gorzowie

Samo Grand Prix, to jedno, ale dla całego Gorzowa i Województwa Lubuskiego to wielkie wydarzenie i idealny moment na promocję regionu. Do Gorzowa zjeżdżają się kibice z całego świata, a miliony oglądają zmagania przed telewizorami. Dla miejscowych to również nie lada gratka. Organizowane są również liczne atrakcje, foodtrucki oraz przed laty odbywał się motor racing show.

Poznaliśmy pełny kalendarz żużlowego Grand Prix

Tak, jak już wspomnieliśmy, cykl otwiera runda w chorwackim Gorican. Z polskich rund oprócz Gorzowa jest Warszawa i Toruń. W miejsce Wrocławia pojawi się natomiast łotewska Ryga.

Grand Prix Chorwacji (29 kwietnia, Gorican), Grand Prix Polski (13 maja, Warszawa), Grand Prix Czech (3 czerwca, Praga), Grand Prix Niemiec (10 czerwca, Teterow), Grand Prix Polski II (24 czerwca, Gorzów), Grand Prix Szwecji (15 lipca, Malilla), Grand Prix Łotwy (12 sierpnia, Ryga), Grand Prix Wielkiej Brytanii (2 września, Cardiff), Grand Prix Danii (16 września, Vojens), Grand Prix Polski III (30 września, Toruń)

Przypomnijmy, że mistrzowskiego tytułu broni wychowanek Stali Gorzów, Bartosz Zmarzlik. Bilety na to wydarzenie będzie można nabyć za pośrednictwem strony internetowej gorzowskiego klubu oraz w sklepie klubowym.

Sonda
Czy interesujesz się żużlem?