Prezes Stali Gorzów - Waldemar Sadowski

i

Autor: fb.com/StalGorzow1947

W sobotę odbyła się gala 75-lecia Stali Gorzów

2022-11-07 8:55

W sobotę w teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się gala z okazji 75-lecia żużlowej Stali Gorzów. Udział w niej wzięli przede wszystkim byli zawodnicy z lat 70-ych i 80-ych, prezesi, a także władze miasta.

Specjalnym medalem został odznaczony Bartosz Zmarzlik, który jeszcze podczas tegorocznego sezonu ogłosił, że odchodzi z klubu, a kilka dni temu potwierdził, że będzie jeździł w Motorze Lublin.

Druga część uroczystości to prezentacja nowego zespołu na przyszłoroczne rozgrywki. Tak naprawdę jedyną zmianą jest dojście do zespołu Oskara Fajfera (wcześniej Start Gniezno) w miejsce wspomnianego Zmarzlika.

Podczas wydarzenia rozdano specjalne wyróżnienia. Między innymi z rąk Wojewody Lubuskiego Włładysława Dajczaka, trener Stali Stanisław Chomski otrzymał złoty Krzyż Zasługi, a z kolei kierownik drużyny Krzysztof Orzeł srebrny Krzyż Zasługi. Wspomnianemu Bartoszowi Zmarzlikowi wręczono Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości oraz Honorową Odznakę za zasługi dla Województwa Lubuskiego.

Przypomnijmy, że Stal w swojej historii wywalczyła trzydzieści medali Drużynowych Mistrzostw Polski. W tym dziewięć złotych, piętnaście srebrnych i sześć brązowych.

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik słusznie odznaczony przez Stal Gorzów?