Maciej Janowski

i

Autor: Cyfra Sport Maciej Janowski

grand prix

Grand Prix w Gorzowie 2024. Jest zmiana w stawce. Wystąpi kolejny Polak!

2024-06-27 14:46

Już w najbliższą sobotę [29 czerwca] kolejna runda cyklu Grand Prix. Najlepsi żużlowcy na świecie zjadą się do Gorzowa, by rywalizować o punkty do generalnej klasyfikacji. W stawce doszło do jednej zmiany względem poprzednich turniejów.

Jak pamiętamy, Oskar Fajfer z Andrzejem Lebiediewem uczestniczyli w koszmarnie wyglądającym wypadku podczas meczu ebut.pl Stali Gorzów z Fogo Unią Leszno 16 czerwca. W efekcie ten pierwszy doznał wstrząśnienia mózgu, a drugi złamania trzech żeber. To powoduje, że Łotysz musiał się wycofać z najbliższej rundy Grand Prix w Gorzowie.

Maciej Janowski wraca do Grand Prix!

Jego miejsce zajmie Maciej Janowski, który jest drugim rezerwowym całego cyklu. Pierwszym był Australijczyk, Max Fricke. On jednak pojedzie do końca cyklu w miejsce kontuzjowanego Jasona Doyle'a. Janowski więc jest teraz pierwszy na liście oczekującej i wskoczy w miejsce Lebiediewa.

Trwają przygotowania do Grand Prix Polski w Gorzowie 2024

Maciej Janowski dołącza tym samym do Bartosza Zmarzlika, Dominika Kubery, Szymona Woźniaka i wspomnianego Oskara Fajfera. Aż pięciu Polaków zobaczymy już w najbliższą sobotę w Gorzowie! Jeśli chodzi o reprezentantów gorzowskiej ebut.pl Stali, to oprócz Woźniaka na torze ujrzymy także Słowaka, Martina Vaculika.

Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie
Sonda
Byłeś/aś na Grand Prix w Gorzowie?